Gigant z Cupertino planuje poszerzyć swoją ofertę o dwa nowe urządzenia - donosi dziennik "The Wall Street Journal".

Informacje na temat większego iPada pojawiły się w mediach już kilka tygodni temu. Urządzenie miałoby zostać wyposażone w ekran 12,9". Zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudzają jednak doniesienia o nowym iPhonie. Według agencji Reuters, nowy smartfon może zostać wyposażony w ekran 5,7". Dla porównania iPhone 5 dysponuje 4 calowym wyświetlaczem.

Póki co, nie wiemy zbyt wiele na temat ewentualnej premiery urządzeń. Zasadniczo nie jest nawet pewne, czy w ogóle pojawią się na rynku. Nie jest tajemnicą, że Apple pracuje jednocześnie nad wieloma prototypami urządzeń, z których tylko nieliczne pojawiają się ostatecznie w sprzedaży.

Z informacji "WSJ" wynika również, że jeszcze w tym roku odbędzie się premiera nowego iPada. Urządzenie ma zostać wyposażone w wyświetlacz Retina 9,7" o rozdzielczości 2048 x 1536. Przy jego produkcji zastosowano nową technologię, która ma sprawić, że iPad będzie jeszcze lżejszy i smuklejszy . Z podobnego rozwiązania skorzystano w przypadku iPhone'a 5. A jeśli o iPhonie mowa, to jego następca iPhone 5S również ma pojawić się w sprzedaży jeszcze przed Świętami. Wraz z nim do sklepów trafi budżetowa "plastikowa" wersja smartfona w różnych wariantach kolorystycznych.