Na graczy komputerowych czeka w tym tygodniu kilka premierowych pozycji. Na półkach pojawi się nie tylko wyczekiwana gra "Call Of Duty: Black Ops 2", ale także zestaw gier z serii "Doom" z niepublikowanym dodatkiem i wznowienie przeboju z lat 90. - "XCOM".

"Call Of Duty: Black Ops 2" jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Akcję gry osadzono tym razem w 2025 r. w realiach wojny między Stanami Zjednoczonymi i Chinami o tzw. metale ziem rzadkich, czyli surowce niezbędne do produkcji zaawansowanej elektroniki oraz wykorzystywane do uzyskiwania alternatywnych źródeł energii.

Najnowsza odsłona serii proponuje graczowi tryb "Strike Force Operations", który pozwala zdecydować, jakich zadań podejmie się bohater - wybranie niektórych misji zamyka jednak drogę do kolejnych. "Call of Duty: Black Ops II" to również system rozwoju postaci "Pick 10" - gracz otrzymuje punkty, które może wymienić na dziesięć dowolnych usprawnień.

Silnik graficzny "Call Of Duty: Black Ops 2" oparty jest na zmodyfikowanej technologii zastosowanej w poprzednich grach serii: "World at War" i "Black Ops". Program obsługuje DirectX 11.

"Doom 3 BFG Edition" to kolekcja przełomowych gier, które zdefiniowały gatunek strzelanek FPP (first-person shooter). Akcja gry "Doom" toczy się na Marsie, w wielkim ośrodku badawczym Union Aerospace Corporation. Podczas eksperymentów z teleportacją przypadkowo otwarto portal do innego wymiaru, z którego planetę zaatakowała armia demonów. Bohater, w którego wciela się gracz, ma za zadanie ocalić planetę.

Wydanie "BFG Edition" zawiera niepublikowany dotąd w Polsce dodatek "Resurrection of Evil", a także zapewniający wiele godzin rozrywki pakiet siedmiu dodatkowych poziomów, zatytułowany "Zaginiona misja". Sama gra została zremasterowana. Jako dodatek specjalny, nabywcy "Doom 3 BFG Edition" otrzymają też poprzednie 2 gry z serii. Najnowszą grę wyposażono w dźwięk surround 5.1, ulepszony system renderingu i oświetlenia a także nowy system automatycznego zapisu stanu gry. Producent gry, firma id software ulepszyła również sterowanie, przenosząc znaną z komputerów PC intensywność jedno- i wieloosobowej rozgrywki na konsole. Ponadto wszystkie gry z serii oddają do dyspozycji gracza montowaną na kombinezonie latarkę, pozwalając sprawniej likwidować oświetlonych jej światłem wrogów.

"XCOM: Enemy Unknown" jest grą strategiczna stanowiąca wznowienie kultowej serii z lat 90. - "UFO: Enemy Unknown", ale nie będącej jej kontynuacją. Scenariusz gry oparto na konflikcie ludzkości z cywilizacją obcych. Do walki z pozaziemskim wrogiem powołana zostaje organizacja paramilitarna Extraterrestrial Combat Unit, czyli tytułowe XCOM. Jej zadaniem jest nie tylko odparcie inwazji najeźdźców z kosmosu, ale również poznanie tajemnic ich technologii. Gracz wciela się w głównodowodzącego organizacją. Gra prowadzona jest na dwóch płaszczyznach - warstwa strategiczna toczy się w czasie rzeczywistym, podczas gdy bezpośrednie starcia z obcymi na powierzchni Ziemi rozgrywane są w turach.

Na graczy, którzy zakupią "XCOM: Enemy Unknown" w przedsprzedaży, czeka dostęp do zestawu "Elite Soldier Pack", oferującego opcje personalizacji żołnierzy.