Twórcy niskobudżetowego hitu, gry "Minecraft", ujawnili swój kolejny projekt zatytułowany "Scrolls". Producenci nowej gry nie podali jeszcze daty jej premiery.

Tytułowe "Scrolls" (Zwoje) to karty do kolekcjonowania. Każda karta daje graczowi dostęp do różnych bohaterów, stworów, maszyn czy mocy, których mogą użyć, by pokonać przeciwnika. Oprócz tego, gracze będą mogli podróżować razem po świecie, by zbierać nowe zwoje.

"Scrolls" to "turowa gra karciana", aczkolwiek dość unikatowa w swoim gatunku. Po pierwsze, dlatego, że oprócz samej rozgrywki gracze mogą przemierzać świat w poszukiwaniu nowych kart. Po drugie, i najważniejsze, jest to oczywiście gra online, co według producentów wzniesie ten gatunek "na całkowicie inny poziom". A to za sprawą domów aukcyjnych, w których gracze mogą kupować/sprzedawać karty innym graczom.

Centralną częścią rozgrywki jest plansza. Przeciwnicy rozstawieni po obu jej stronach dysponują swoimi kartami, które dają im dostęp do bohaterów, potworów, maszyn, czarów itp. Wygrywa ten, kto pierwszy zniszczy co najmniej trzy z pięciu stojących po stronie przeciwnika posągów. Na razie nie znane są dokładniejsze detale samej rozgrywki, ale przedstawiciele producenta, firmy Mojang, twierdzą, że niedługo gra będzie gotowa do zamkniętych testów Alfa.

Firma zapowiada, że zamierza wypuścić grę na rynek w bardzo niskiej cenie, ale nie do końca opracowaną. Sami gracze będą mogli zadecydowali o jej końcowym wyglądzie.