Na rynek urządzeń mobilnych wkracza kolejny gracz – polska firma Benger, która już podczas tegorocznych wakacji wprowadzi do sprzedaż wydajny tablet z dużym 9,7” pojemnościowym ekranem dotykowym i baterią pozwalającą do 10 godzin nieprzerwanie oglądać filmy, przeglądać strony www, czytać e-booki czy pracować.

Wyposażony w najnowsze technologie Versa Tab, bo tak nazywa się nowy tablet, który debiutuje Benger, ma stać się przebojem zarówno wśród młodzieży jak i firm, które potrzebują wyposażyć swój personel w wydajne tablety, a jednocześnie podczas zakupów muszą pamiętać o optymalizacji kosztów.

Versa Tab został wyposażony m.in. w procesor Cortex A8 1,2GHz, pamięć systemową RAM 1GB DDR3, szybki układ graficzny Mali400, magazyn danych 16GB, stabilny system Android ICS 4.0 i dwa ogniwa baterii o pojemności 3800mAh każda.

Tablet działa w systemie Android i został wyposażony w duży 9,7” wyświetlacz oraz panel dotykowy z technologią pojemnościową. W pierwszym zastosowano In-Plane-Switch - technologię, dzięki której obraz zachowuje intensywne kolory i kontrast nawet pod dużym 178 stopniowym kątem. Drugi związany z czujnikiem dotyku to – jak zapewnia producent – prawdziwy majstersztyk. - Sterownik ekranu Versa Tab jest bardzo czuły. Nie tylko błyskawicznie reaguje na dotyk i gesty, ale potrafi także zidentyfikować aż 10 niezależnych punktów dotykowych, zapewniając w ten sposób niezłą frajdę i komfort użytkowania – mówi Joanna Banaś, prezes firmy Benger.

Produkt posiada dwie kamery (przednią i tylnią), wbudowany przyspieszeniomierz i trzyosiowy żyroskop, co znakomicie sprawdzi się w grach 3D. VersaTab ma także wszystkie niezbędne złącza i gniazda – m.in. port micro USB, USB Host, audio minijack, slot Micro SD, czy port HDMI umożliwiający podłączenie go pod duży ekran telewizora.

Do komunikacji z Internetem tablet ma wbudowany interfejs sieci wi-fi w standardzie 802.11b/g/n, wspiera również połączenia sieci 3G – wystarczy jedynie wpiąć jeden z wielu kompatybilnych z Versa Tab modemów 3G USB, by korzystać z internetu w miejscach, w których sieć Wi-Fi bywa niedostępna.

- Staraliśmy się przygotować produkt, który zostanie wyposażony w jak najlepsze parametry, a jednocześnie będzie dostępny na każdą kieszeń. Jesteśmy przekonani, że udało się to osiągnąć. W odróżnieniu od produktów konkurencji, których ceny zbliżone są do Versa Tab, nasz tablet może poszczycić się m.in. nie tylko świetnym wzornictwem. Z niezwykłą starannością zadbaliśmy o to, by wydajność, użyteczność i funkcjonalność – szły w parze z niebanalnym wyglądem. Dużą uwagę przyłożyliśmy do optymalizacji czasu pracy. Versa Tab posiada energooszczędny chipset A10 z wbudowanym układem zarządzania energią – dzięki któremu optymalizuje wykonywane zadanie, aby użytkownik mógł korzystać z tabletu jak najdłużej. Nie małą rolę odgrywa tutaj wyświetlacz, który dzięki technologii IPS (In Plane Switch) jest bardziej efektywny niż konwencjonalne wyświetlacze TFT, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. A tej mamy pod dostatkiem. Zamiast jednej dużej baterii zastosowaliśmy dwa mniejsze ogniwa bateryjne, zwiększając w ten sposób wydajność akumulatora - wylicza zalety nowego tabletu VersaTab prezes Joanna Banaś.

Tablet Versa Tab cenie 899 zł będzie dostępny w sprzedaży już na przełomie lipca i sierpnia.