Przedstawiciele firmy Amazon mają nadzieję, że już w lipcu w sklepach pojawi się nowy e - reader tej marki. Nowy Kindle będzie posiadał ekran dotykowy. Wiadomo też, że będzie dostępny w wersji 3G i WiFi.

Nowy model zostanie wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz E Ink, podobny do tego, jaki posiada jego poprzednik. Jednak dla wygody jego użytkowników będzie on miał przednie światełko, pozwalające na czytanie w ciemności. Niestety zmiana ta będzie oznaczać krótszą żywotność baterii.

Jesienią Amazon ma uaktualnić swój tablet Kindle Fire. Przede wszystkim zwiększony zostanie do rozmiary 8.9 cala wyświetlacz.

Tablet Kindle Fire był spektakularnym sukcesem. Szacowano, że w pierwszym kwartale 2011 roku sprzedaż tabletu była na poziomie około pięciu milionów, po czym znacząco spadła. Z badania przeprowadzonego przez firmę International Data Corporation wynika, że w pierwszym kwartale tego roku miała wynosić zaledwie 750 tys.

Nie wiadomo, czy kolejny produkt Amazona będzie równie wielkim hitem.

Jest jedna rzecz, na którą ze szczególną niecierpliwością czekają klienci Amazona i która mogłaby bić rekordy sprzedaży: czytnik z kolorowym wyświetlaczem. Jednak wątpliwe jest, by jeszcze w tym roku w sklepach pojawił się taki produkt Amazona.