Polski kalkulator Poolicz rozwiązujący zadania krok po kroku - tak jak człowiek - oficjalnie trafił do App Store tuż przed maturą z matematyki i stał się najczęściej pobieraną aplikacją.

Grzegorz Gałuszka i dr inż. Piotr Jurgaś od 2007 roku prowadzą badania nad oprogramowaniem. - W tamtym czasie tablety czy smartfony były w fazie marzeń i testów. Mimo to tworzyliśmy nasze oprogramowanie z myślą o tego typu urządzeniach. Zanim stały się one powszechne, Poolicz w różnych odsłonach zdążył rozwiązać ponad 20 milionów zadań. Teraz powinno być już z górki - mówi dr inż. Piotr Jurgaś odpowiedzialny za dział badawczy.
Z przeglądarkowej wersji Poolicz korzysta już 300 tys. osób w ciągu miesiąca.
Teraz z Poolicz korzystać mogą użytkownicy iPhonów na całym świecie.
Użytkownicy mogą pobrać wersję bezpłatną lub bardziej rozbudowaną za 0,79 EUR.
- W ciągu pierwszych dni maja dni osiągnęliśmy 6. miejsce wśród najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji w Polsce oraz 1. miejsce w kategorii edukacja. To chyba dobry wynik - komentuje Grzegorz Gałuszka, prezes zarządu firmy.
- Obecnie ponad 40% pobrań notujemy spoza Polski - co bardzo nas cieszy. Teraz kończymy wersję na Androida i Windows Mobile. Przygotowujemy także Poolicz do nowej, europejskiej odsłony we wrześniu 2012r. Ciągle zastanawiamy się nad jakimś ciekawym rozwiązaniem dokapitalizowania projektu, który pozwoli nam stabilnie rozwijać się w USA czy zaistnieć w Chinach. Na razie radzimy sobie sami - z całkiem dobrym skutkiem - dodaje Gałuszka.
Aplikację można pobrać po zalogowaniu się na App Store. Na oficjalnej stronie www.facebook.pl/poolicz można śledzić bieżącą aktywność projektu.