Na stronie serwisu Kickstarter zaprezentowano niezwykły zegarek. Nazywa się Pebble i współpracuje ze smartfonami.

Zegarek został wyposażony w monochromatyczny, podświetlany wyświetlacz e-ink. Gadżet, aby połączyć się ze smartfonem, wykorzystuje Bluetootha w standardzie 2.1.

Dodatkowo Pebble, przy pomocy wyświetlanych komunikatów i alarmu wibracyjnego, potrafi informować o godzinie, przychodzących połączeniach i wiadomościach. Pozwala też na kontrolowanie odtwarzania muzyki. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało we współpracujący z aplikacjami akcelerometr, a jego oprogramowanie pozwala również na wykorzystanie odbiornika GPS ze smartfona do obliczania przebytego dystansu. Oczywiście gadżet jest zintegrowany z Twitterem i Facebookiem.

Ale to nie wszystko, bo projektanci Pebble stworzyli także sklep z aplikacjami, które można wgrać do opisywanego urządzenia. Będzie on dostępne w czterech kolorach: białym, czarnym, czerwono-czarnym oraz jednym, który otrzyma najwięcej głosów zainteresowanych osób. Kickstaerter jest serwisem, na którym prezentowane są różne interesujące, a czasami nawet bardzo szalone projekty.