Choć firma Lenovo zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie – będące połączeniem ultrabooka i tableta – na targach CES już w styczniu, ostatnio znów zrobiło się o nim głośno. Firma podobno planuje jako pierwsza na świecie wyposażyć swój gadżet w system operacyjny Windows 8. Prawdopodobnie stanie się to w okolicach października tego roku.

IdeaPad Yoga – oprócz tradycjnej klawiatury qwerty – wyposażony jest w ekran dotykowy. Dzięki 360-stopniowym podwójnym zawiasom, 13,3-ca-lowy ekran można ustawić w aż czterech pozycjach: klasycznego notebooka (wykorzystując tradycyjną klawiaturę) lub tabletu, w pozycji stojącej czy wreszcie tzw. namiotu.
Jeśli zakwalifikujemy Yogę do kategorii ultrabooków, można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z najsmuklejszym ultrabookiem na świecie – jego grubość wynosi zaledwie 16,9 mm, a waga to tylko 1,47 kg.
Wewnątrz znajdziemy procesor Intel Core trzeciej generacji, 8 GB pamięci RAM, dyski twardy SSD o pojemności 256 GB. Bateria ma wystarczyć na 8 godzin nieprzerwanej pracy.
Wydaje się więc, że nowy IdeaPad firmy Lenovo będzie właściwym rozwiązaniem dla tych, którzy wciąż nie mogą się zdecydować pomiędzy tabletem a ultrabookiem.