Przedstawiciele firmy Lenovo poinformowali o wprowadzeniu na polski rynek ultrabooków IdeaPad U310 i U410. Łączą one w sobie świetne parametry techniczne, z ciekawym, estetycznym designem.

"Te ultrabooki to przełomowe produkty, które zmienią sposób myślenia o konstrukcji notebooków, a także oczekiwania pod względem wydajności tak płaskich i lekkich urządzeń" - stwierdził Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. "Dzięki ultrabookom Lenovo klienci nie muszą już wybierać pomiędzy efektywną pracą a stylowym wyglądem. Ultrabooki IdeaPad z serii U stanowią połączenie tych zalet, dzięki czemu są znakomitym narzędziem do zarządzania wszystkimi aspektami cyfrowego życia" - dodał Sowiński.

Oczywiście niewątpliwą zaletą komputerów są ich niewielkie rozmiary. Ultrabooki U310 i U410 mierzą odpowiednio zaledwie 18 mm i 21 mm grubości, a ważą jedynie 1,7 kg i 1,9 kg. Ale pomimo tak lekkiej konstrukcji urządzenia te mogą poszczycić się naprawdę świetnymi parametrami technicznymi. Wyposażone zostały w procesory 3. generacji Intel Core i3, i5 lub i7 oraz pamięć masową do 1 TB; grafikę NVIDIA GeForce. Niezwykle istotnym jest również fakt, że bateria ultrabooków działa nawet do dziewięciu godzin w przypadku modelu U410 i do siedmiu godzin w przypadku U310. Dodatkowo urządzenia wyposażone zostały w technologię Dolby Home Theatre v4 zapewniającą bardzo realistyczny dźwięk. Z kolei Intel Wireless Display (WiDi) umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie wideo i innych multimediów na dowolnym dużym ekranie.

Kolejną istotną ich zaletą jest możliwość szybkiego startu systemu. Zapewniają ją dyski SSD 32 GB do buforowania danych, które skracają czas oczekiwania na start systemu. Dzięki nowej certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 3 for Windows 7 nowe Ultrabooki uruchamiają się i wznawiają działanie po uśpieniu w czasie o 40 proc. krótszym niż urządzenia niezoptymalizowane. Funkcja Lenovo Smart Update dodatkowo zwiększa komfort użytkowników - modele U310 i U410 automatycznie sprawdzają pocztę e-mail, komunikatory i wiadomości z serwisów społecznościowych nawet w trybie uśpienia.

Ultrabooki IdeaPad U310 można kupić w Polsce już od 14 czerwca, natomiast modele U410 pojawią się na sklepowych półkach w lipcu. Dostępne są w kolorach obudowy: szafirowo-niebieskim, wodnym niebieskim, różowym, grafitowo-szarym i czerwonym metaliku.

Ceny IdeaPad U310 zaczynają się od 3199 zł oraz od 2999 zł w przypadku modelu IdeaPad U410.