Samsung Galaxy Tab doczekał się wreszcie swego bezpośredniego następcy. Jest nim Samsung Galaxy Tab 2, który we wtorek został oficjalnie zaprezentowany przez przedstawicieli Samsunga. A już w marcu pojawi się w sprzedaży na rynku europejskim.

Gadżet posiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1 GHz i 1 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz o przekątnej siedem cali i rozdzielczości 1024 x 600. Wyposażony został także w aparat tylny o rozdzielczości trzy Mpix oraz kamerkę VGA z przodu. Samsung Galaxy Tab 2 wydany zostanie w wariancie Wi-Fi oraz Wi-Fi + 3G i dostępny będzie z dyskami o pojemności 8, 16 i 32 GB.

Choć parametry techniczne gadżetu mogą nie robić wielkiego wrażenia, to niewątpliwymi jego zaletami są system Google Android 4.0 wzbogacony o interfejs TouchWiz i dodatkowe usługi Samsunga. Wśród nich są opcje S Suggest i AllShare Play. Pierwsza sugeruje aplikacje do pobrania, a druga pozwala na strumieniowe przesyłanie multimediów z peceta.

Co więcej, użytkownicy tabletu będą mogli skorzystać z usług własnych Samsunga dostępnych w serwisie Samsung Hub. Dzięki temu będą mieli dostęp do obszernych zasobów e-booków, filmów, muzyki, gier i prasy.

Warto również zwrócić uwagę na rozmiar gadżetu, bo ma on grubość 10,5 mm i waży 344 gramy. Dla porównania iPad drugiej generacji ma 8,8 mm grubości, a waży 601 gramów, jednocześnie dysponując dziesięciocalowym wyświetlaczem.

Urządzenie w marcu pojawi się na rynkach skandynawskim i brytyjskim, a później w innych krajach europejskich. Jego ceny prawdopodobnie zaczynać się będą od 270 euro.