Philips stworzył serię urządzeń dedykowanych produktom z systemem operacyjnym Android. Wśród nich są stacje dokujące i głośniki wyprodukowane z myślą o idealnym odbiorze muzyki.

Nowa seria produktów Philipsa to stacja dokująca dla urządzeń Android i głośniki Fidelio ze stacją dokującą. Dzięki posiadanej przez nie aplikacji Philips Fidelio z funkcją Songbrid, dedykowaną urządzeniom z systemem Android, otrzymujemy łatwy i szybki kontakt z zasobami muzycznymi naszego smartfona.

Aplikacja umożliwia też synchronizację muzyki z komputera typu PC oraz słuchanie radia internetowego, a bezprzewodowa łączność za pomocą Bluetootha gwarantuje wspaniałe efekty dźwiękowe. Natomiast precyzyjnie dostrojone tuby basowe zapewniają pełny i głęboki bas. Wszytko to zamknięte w niewielkich, zachwycających designem urządzeniach.

Warto dodać, że należąca do nowej serii Philipsa stacja dokująca FlexiDock doskonale nadaje się do wszystkich telefonów Android. Została ona skonstruowana tak, by umożliwiała podłączenie smartfonów - bez względu na to, czy gniazdo w telefonie znajduje się na dole, z boku, czy na górze. Dodatkowo, można w niej wygodnie umieścić telefon w pozycji pionowej lub poziomej, tak, by znajdował się on pośrodku głośnika.

Stworzenie przez Philipsa urządzeń dedykowanych gadżetom z systemem Android bez wątpienia jest świetnym posunięciem. Przede wszystkim dlatego, że Android jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych instalowanych w telefonach, smartfonach i tabletach. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę Canalys wynika, że ma on już 48 proc. udziału w rynku smartfonów.

Głośniki Fidelio trafiły już do polskich sklepów i kosztują 369 zł, natomiast stacja dokująca dedykowana urządzeniom z systemem Android znajdzie się w sprzedaży już w kwietniu i ma kosztować 589 zł.