PayPal Here - rozwiązanie płatnicze dla małego i średniego biznesu wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hong Kongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

Brytyjska wersja będzie się różniła od amerykańskiej technologią Chip&Pin i w niedalekiej przyszłości pojawi się na kolejnych europejskich rynkach. Zgodnie z europejskimi wymogami bezpieczeństwa PayPal Here na starym kontynenciebędzie wymagał autoryzacji pinem. W USA nie wymaga się żadnych potwierdzeń wystarczy przeciągnąć kartę przez terminal.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi / Media

„Średni i mali przedsiębiorcy stanowią najliczniejszą grupę wśród naszych klientów. Ponieważ uważnie przyglądamy się ich działalności zrozumieliśmy, że aby rozwijać swój biznes muszą przyjmować płatności w prosty i bezpieczny sposób gdziekolwiek się znajdują. Dzięki temu powstało narzędzie które, w naszej opinii, jest najlepszym urządzeniem płatniczym na rynku. Wyposażyliśmy je nawet w przycisk „zadzwoń do nas” . Wystarczy jedno kliknięcie by skontaktować się z obsługą klienta gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania.” – mówi DamienPerillatSzef PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej.

Reklama

PayPal Here to narzędzie które łączy offline i online. Dzięki specjalnej nakładce na smartfon podłączonej do wejścia na słuchawki sprzedawca możeprzyjmować płatności z każdego miejsca przy użyciu karty kredytowej czy debetowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla małego i średniego biznesu, któresą trzonem działalności PayPal.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi i trafi do tych sklepów, które do tej pory nie zdecydowały się na tradycyjny terminal płatniczy z obawy przed wysokimi kosztami obsługi. Teraz wystarczy, że sprzedawca podłączy nakładkę do swojego smartfona przeciągnie przez nią kartę, a klient zatwierdzi transakcję pinem. Środki powędrują na konto sprzedawcy w czasie rzeczywistym.
System pozwala też śledzić transakcje, zarządzać wydatkami, dokonywać płatności kartami debetowymi lub kredytowymi a nawet realizować czeki i wystawiać faktury.

Wprowadzenie PayPal Here na rynek brytyjski jest spełnieniem zapowiedzi z końca roku, że system będzie się rozszerzał na kolejne kraje. Należy się spodziewać, że z czasem trafi także do Polski.