Zwykle kursował między pozycjami z dalszej części zestawienia. Dziś stał się liderem. I to niedoścignionym dla konkurencji. db Konto Oszczędnościowe 24h z dzienną kapitalizacją odsetek i wysokim, urodzinowym oprocentowaniem 8,1% jest doskonałą propozycją na oszczędzanie.

Dalej mamy już wynik z poprzedniego miesiąca. Drugie miejsce przypadło Bankowi Millennium z 5,67% (oferowany przez ten produkt to jedyne w naszym zestawieniu konto oszczędnościowe z kapitalizacją odsetek raz w miesiącu), a trzecie Polbankowi EFG z jego Kontem Codzienny Sukces, które debiutowało w ubiegłym miesiącu.

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
poz. Bank Nazwa produktu Oprocentowanie po podatku
Kapitalizacja
1 Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe 24H
8,10%
dzienna
2 Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe
5,67%
miesięczna
3 Polbank EFG
Konto Codzienny Sukces
5,53%
dzienna
4
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,50%
dzienna
5
Kredyt Bank
Konto Oszczędnościowe "Lokata Swobodna"
4,45%
dzienna
6
BPH
Sezam Oszczędzam Plus
4,42%
dzienna
7
Alior Bank
Konto Oszczędnościowe
4,35%
dzienna
8
Meritum Bank
MeritumKonto Silnie Zarabiające
4,30%
dzienna
9
eurobank
rachunek oszczędnościowy
4,05%
dzienna
10
Credit Agricole Bank Polska SA
Rachunek Oszczędzam
4,05%
dzienna
Dane na 12.12.2011, źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków.

Zasady gry według Deutsche Banku

Dla środków w kwocie poniżej 10 000 zł zgromadzonych na db Koncie Oszczędnościowym Deutsche Bank proponuje oprocentowanie rzędu 8,1% z dzienną kapitalizacją, co odpowiada 10% na koncie z kapitalizacją miesięczną. Niestety, jest to oferta skierowana do osób, które otworzyły rachunek po 1 grudnia i tylko w pakiecie z kontem dbNET. Zaletą pakietu jest z pewnością fakt, że otrzymujemy najtańsze (a przy jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie – darmowe) konto internetowe na rynku. Promocyjne oprocentowanie trwa do 28 lutego 2012 roku.

Debiutant nieźle sobie radzi

Konto Codzienny Sukces, debiutant z poprzedniego miesiąca, plasuje się nadal wysoko w tabeli. Musiało wprawdzie ustąpić miejsca i kontu Millennium, i Deutsche Banku, co było sporym zaskoczeniem nawet u nas w redakcji. Jednakże godnie zastąpiło Mistrzowskie Konto Osobiste. Oprocentowanie 5,53% z dzienną kapitalizacją odsetek obowiązuje w promocji Zyskowna Jesień jeszcze do 15 stycznia 2012 roku.

Pomnóż swoje oszczędności! Sprawdź, który bank daje największy procent na koncie

Konta oszczędnościowe znowu opłacalne

Po zawirowaniach związanych z rozpędzającą się inflacją, która pochłaniała znaczną część (lub nawet całość) naszego zysku z depozytów, od niedawna znów opłaca się nam oszczędzać. Niestety, niedługo rząd zlikwiduje możliwość omijania podatku od zysków kapitałowych. Więc jeśli chcesz zarobić – spiesz się lub inwestuj w konta oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją, choćby takie jak konto w Banku Millennium.