Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O czym pamiętać wybierając się do szpitala

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pacjenta nie ogranicza miejsce zamieszkania. W Polsce nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że możemy korzystać z usług medycznych świadczonych przez każdą placówkę, która podpisała umowę o świadczenie usług medycznych z NFZ. Pierwszą decyzją osoby, która otrzymała skierowanie do szpitala powinno być wybranie odpowiedniej placówki.
Pacjenta nie ogranicza miejsce zamieszkania. W Polsce nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że możemy korzystać z usług medycznych świadczonych przez każdą placówkę, która podpisała umowę o świadczenie usług medycznych z NFZ. Pierwszą decyzją osoby, która otrzymała skierowanie do szpitala powinno być wybranie odpowiedniej placówki. / ShutterStock
Otrzymanie skierowania do szpitala wzbudza wiele baw przed pacjentami. Po pierwsze ze względu na strach o własne zdrowie. Po drugie komplikacje w związku ze zorganizowaniem pobytu. Aby ułatwić pacjentom proces skorzystania z usług medycznych Rzecznik Praw Pacjenta przygotował zbiór niezbędnych informacji związanych z tym zagadnieniem.
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Pacjent
  2015-12-19 17:29
  To styl pracy w RP właśnie...
  0
  zgłoś
 • pacjentka
  2015-12-19 14:55
  i co z tego że się zapoznałam z prawem do zachowania intymności pacjenta - a później konsultacja anestezjologa odbyła się na sali w obecności trzech innych pacjentek????
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej