Bartosz Arłukowicz (PO) oficjalnie objął w piątek obowiązki szefa resortu zdrowia. Zapowiedział, że o planach i strategii będzie rozmawiał w następnym tygodniu. Jest takie poczucie wyzwania, służba zdrowia, to bardzo trudny resort - powiedział minister dziennikarzom.

Arłukowicz w piątek przed godz. 14 przyjechał do resortu zdrowia, gdzie oficjalnie objął obowiązki ministra zdrowia. Po krótkiej wizycie w swoim gabinecie, spotkał się z dyrektorami departamentów.

"Jest takie poczucie wyzwania, służba zdrowia to bardzo trudny resort, temat bardzo wrażliwy społecznie, ale ja jestem lekarzem, znam służbę zdrowia zarówno ze strony praktyki, zarówno ze strony samorządowej, ze strony parlamentarnej" - powiedział Arłukowicz dziennikarzom.

"Patrząc na optymizm i kompetencje moich współpracowników myślę, że poradzimy sobie z problemami, które przed nami stoją" - dodał.

Zapytany, czy kontaktował się z byłą minister zdrowia Ewą Kopacz, odparł, że jest z nią w stałym kontakcie. "Z minister Kopacz od czterech lat współpracowaliśmy z pozycji komisji zdrowia i ministerstwa, w związku z tym znamy się od lat" - wyjaśnił.

Na pytanie o najbliższe plany, odparł, że w piątek tylko przywitał się ze swoimi współpracownikami. "Na temat strategii i planów będziemy rozmawiali w kolejnym tygodniu" - zapowiedział.