statystyki

Naukowcy rzucili się w wir prac nad sposobami walki z koronawirusem

autor: Jakub Kapiszewski06.02.2020, 08:12; Aktualizacja: 06.02.2020, 08:12
Z perspektywy walki z wirusem lepsza jest ta druga wiadomość, ponieważ po potwierdzeniu skuteczności związku będzie można go podawać wszystkim pacjentom.

Z perspektywy walki z wirusem lepsza jest ta druga wiadomość, ponieważ po potwierdzeniu skuteczności związku będzie można go podawać wszystkim pacjentom.źródło: ShutterStock

Pośród statystyk o nowych zachorowaniach i zgonach pojawiły się wczoraj dwie dobre wiadomości. Brytyjski naukowiec poinformował, że dokonał przełomu w badaniach nad szczepionką na 2019-nCoV, jak brzmi oficjalna nazwa wirusa z Wuhanu. Z kolei doniesienia z Chin mówią o obiecującym leku powstrzymującym rozwój mikroba.

Z perspektywy walki z wirusem lepsza jest ta druga wiadomość, ponieważ po potwierdzeniu skuteczności związku będzie można go podawać wszystkim pacjentom. Szczepionka może ochronić przed infekcją, ale nawet pracujący nad nią Robin Shattock z Imperial College London przyznaje, że będzie gotowa mniej więcej za rok (jeśli wszystko dobrze pójdzie). Choć to i tak znacznie krócej niż w przypadku preparatów chroniących przed innymi chorobami.

Chińskie władze już od końca stycznia eksperymentują z dostępnymi lekami przeciwwirusowymi. Koncerny farmaceutyczne – w tym AbbVie, Johnson & Johnson oraz Gilead – przekazały rządowi Państwa Środka partie swoich leków wykorzystywanych do walki z HIV. Zawarte w nich substancje utrudniają wirusowi powielanie się w komórkach nosiciela.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane