Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zimą odpoczywamy dłużej. I jesteśmy skłonni wydać więcej

W przypadku zimowych wyjazdów, oczywistym wyborem jest egzotyka, chociaż w pierwszej dziesiątce znalazły się też dwa kraje Europejskie. Hiszpania, ze względu na przynależne do niej Wyspy Kanaryjskie, na których pogoda przez cały rok sprzyja wypoczynkowi, znalazła się na samym szczycie zestawienia (17,8%). To właśnie tam zimą podróżujemy najchętniej. Ale też o wiele chętniej niż latem odkrywamy dalekie kraje. Bardzo popularne są Kuba (10,3%) oraz Meksyk (7,3%). W obu tych krajach znajdziemy zarówno piękne białe plaże, na których można się zrelaksować w cieniu palm, ale też jest tam mnóstwo rzeczy, które warto zobaczyć – zarówno wspaniałych zabytków jak i elementów przyrody. To dlatego na wakacje tam Polacy rezerwują sobie zwykle nieco więcej urlopu niż 7 dni, często decydują się także na wycieczki łączące zwiedzanie i wypoczynek, tak by jak najpełniej wykorzystać spędzony tam czas. Pierwsze miejsce zaraz za podium, zajmuje Tajlandia (6,9%). Tam również bardzo chętnie jeździmy zimą. Tajlandia kusi prawdziwie tropikalnym krajobrazem i klimatem, niepowtarzalną kulturą i egzotyczną kuchnią. Pobyt tam daje możliwość zagłębienia się w zupełnie inny, nieznany świat. Do tego ofertę pobytu w tamtejszych luksusowych hotelach możemy znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Popularność odzyskuje też Egipt (6,8%) w którym zobaczymy starożytne zabytki i piramidy, ale słynący także z wspaniałych raf koralowych, które można odkrywać przez cały rok. Na kolejnym miejscu zimowego zestawienia znajduje się Gambia (5,6%), Maroko (5,4%) i Wietnam (3,1%). Dziewiąta pozycja to Włochy, kolejny europejski kierunek, który w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym odwiedziło 2,9% klientów, a pierwsza dziesiątkę zamyka Kenia, którą odwiedziło 2,7% podróżujących. Pora roku ma też wpływ na to, jaki środek transportu wybieramy. Najpopularniejszy jest oczywiście samolot – latem na tę opcję decyduje się 86,2% klientów, a zimą aż 95,4%. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na autokar – 11,9% a 1,9% podróżujących wykupuje ofertę wczasów z opcją dojazdu własnego. Zimą te wartości to odpowiednio 1,4% i 3%.
W przypadku zimowych wyjazdów, oczywistym wyborem jest egzotyka, chociaż w pierwszej dziesiątce znalazły się też dwa kraje Europejskie. Hiszpania, ze względu na przynależne do niej Wyspy Kanaryjskie, na których pogoda przez cały rok sprzyja wypoczynkowi, znalazła się na samym szczycie zestawienia (17,8%). To właśnie tam zimą podróżujemy najchętniej. Ale też o wiele chętniej niż latem odkrywamy dalekie kraje. Bardzo popularne są Kuba (10,3%) oraz Meksyk (7,3%). W obu tych krajach znajdziemy zarówno piękne białe plaże, na których można się zrelaksować w cieniu palm, ale też jest tam mnóstwo rzeczy, które warto zobaczyć – zarówno wspaniałych zabytków jak i elementów przyrody. To dlatego na wakacje tam Polacy rezerwują sobie zwykle nieco więcej urlopu niż 7 dni, często decydują się także na wycieczki łączące zwiedzanie i wypoczynek, tak by jak najpełniej wykorzystać spędzony tam czas. Pierwsze miejsce zaraz za podium, zajmuje Tajlandia (6,9%). Tam również bardzo chętnie jeździmy zimą. Tajlandia kusi prawdziwie tropikalnym krajobrazem i klimatem, niepowtarzalną kulturą i egzotyczną kuchnią. Pobyt tam daje możliwość zagłębienia się w zupełnie inny, nieznany świat. Do tego ofertę pobytu w tamtejszych luksusowych hotelach możemy znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Popularność odzyskuje też Egipt (6,8%) w którym zobaczymy starożytne zabytki i piramidy, ale słynący także z wspaniałych raf koralowych, które można odkrywać przez cały rok. Na kolejnym miejscu zimowego zestawienia znajduje się Gambia (5,6%), Maroko (5,4%) i Wietnam (3,1%). Dziewiąta pozycja to Włochy, kolejny europejski kierunek, który w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym odwiedziło 2,9% klientów, a pierwsza dziesiątkę zamyka Kenia, którą odwiedziło 2,7% podróżujących. Pora roku ma też wpływ na to, jaki środek transportu wybieramy. Najpopularniejszy jest oczywiście samolot – latem na tę opcję decyduje się 86,2% klientów, a zimą aż 95,4%. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na autokar – 11,9% a 1,9% podróżujących wykupuje ofertę wczasów z opcją dojazdu własnego. Zimą te wartości to odpowiednio 1,4% i 3%. / ShutterStock
Wynagrodzenia od 1 lipca 2022 r. Rozliczanie płac po zmianach
Promocja Black Week – 50% taniej.


W książce szczegółowo wyjaśniono kwestie związane z obliczaniem …
Promocja Black Week – 50% taniej. W książce szczegółowo wyjaśniono kwestie związane z obliczaniem …
Tylko teraz
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • oewonga
  2017-03-08 13:38:53
  Witam! Zwyczaje Polaków odnośnie wakacji, jak widać, ulegają zmianie. Wiele osób wybiera egzotyczne kierunki, w których można liczyć na niesamowite widoki i odpoczynek od zimy. Każdy, kto ma w planie taki wyjazd, a brakuje mu pieniędzy, może skorzystać z oferty pożyczki w wonga.com. To jasna i czytelna oferta, w której wiadomo od początku jaką kwotę trzeba będzie spłacić w wyznaczonym terminie. Tak więc, maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 5000 zł, którą można spłacić nawet w 18 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl - pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.pl. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=gazetaprawna. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
  0
 • Bożena
  2017-03-28 22:33:06
  Ja się wcale nie dziwię, że zwyczaje Polaków ulegają zmianie. Nikt o zdrowym rozumie nie wybierze Egiptu czy też Turcji czy tunezji, to w dzisiejszych czasach zbyt ryzykowne. Ja wolę szukac oferty na topdeals4travel i wybrać Europę.
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej