Lato z biurem podróży Alfa Star będzie można spędzić na wczasach w Egipcie (Marsa El Alam, Sharm El Sheikh, Dahab, Hurghada oraz El Gouna), Turcji, gdzie turyści mają do wyboru pobyt w Bodrum, albo w innej wybranej przez siebie miejscowości położonej na Riwierze Tureckiej oraz Riwierze Egejskiej. Oprócz Egiptu i Turcji na klientów Alfa Star czekają hotele w Tunezji, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Wyspach Kanaryjskich(Fuerteventura, Teneryfa i Lanzarote) oraz w Grecji, a ściślej rzecz biorąc na Krecie i Korfu. Z myślą o klientach, którzy planują spędzić swój urlop daleko od Europy touroperator przygotował wyjazdy do Indii i Tajlandii.

W sezonie lato 2013 razem z Alfa Star klienci będą mieli okazję wybrać się na jedną z 15 wycieczek objazdowych (Egipt, Izrael, Jordania, Syria, Turcja, Japonia, Tajlandia, Tajlandia + Kambodża oraz Indie).

Nowościami, którymi Alfa Star chce przyciągnąć klientów, są orientalne kierunki do Indii, Tajlandii oraz Japonii.

Podobnie jak konkurenci, Alfa Star przygotowała specjalną promocję. Klienci, którzy wcześniej zdecydują się na rezerwację wyjazdu z katalogu na lato 2013, mogą liczyć na rabaty oraz specjalne bonusy. Rezerwacja wakacji do końca grudnia jest równoznaczna ze zniżka wynoszącą 30 proc. katalogowej ceny wyjazdu, gwarancją niezmienności ceny, zniżką na zakup wycieczki fakultatywnej oraz specjalną ofertą dla singli, którzy w wybranych hotelach nie będą musieli dopłacać za zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym. Do końca grudnia rezerwując rodzinne wakacje, za dziecko trzeba zapłacić jedynie 599 złotych.

Ceny

Najtańsze wczasy, jakie proponuje biuro podróży Alfa Star zaczynają się od:
- 1099 złotych w Bułgarii
- 1199 złotych w Turcji
- 1349 złotych na Krecie oraz w Tunezji
- 1449 złotych w Egipcie
- 1799 złotych w Hiszpanii (Costa Brava) oraz na Korfu
- 2049 złotych w Portugalii
-2149 złotych na Lanzarote
- 2599 złotych na Fuerteventurze
- 2799 złotych na Teneryfie
- 5499 złotych w Indiach (Goa)
- 5590 złotych za pobyt w Tajlandii

9590 złotych trzeba będzie zapłacić za tygodniową, objazdową wycieczkę po Japonii.