statystyki

Zobacz, gdzie możesz się spodziewać remontów dróg w wakacje

autor: Małgorzata Raczkowska23.06.2016, 10:05; Aktualizacja: 23.06.2016, 10:21
Tegoroczny remont na autostradzie A4 potrwa do października.

Tegoroczny remont na autostradzie A4 potrwa do października.źródło: ShutterStock

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, ale też wzmożonych prac budowlanych i remontów. Mapka obok przedstawia odcinki dróg szybkiego ruchu i autostrad, które są właśnie w budowie. Tam należy się spodziewać utrudnień w ruchu, ale nie tylko tam.

Wraz z planowanym remontem po stronie czeskiej drogi I/33 w Nachodzie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na przejściu granicznym Kudowa Słone – Nachod. Czeski zarządca planuje rozpocząć prace remontowe na początku lipca, a zakończyć w październiku. Należy się spodziewać wydłużenia czasu przejazdu przez przejście graniczne:

● Jakuszyce – Harrachov położone w ciągu DK3,

● Lubawka – Kralovec położone w ciągu DK5 z Kamiennej Góry,

● Mieroszów – Mezemesti położone w ciągu DK35 z Wałbrzycha,

● Boboszów – Dolni Lipka położone w ciągu DK33 z Bystrzycy Kłodzkiej.

Do jutra, czyli 24 czerwca, potrwają utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Remontowany jest fragment jezdni w kierunku Wrocławia, pomiędzy węzłami Opole Zachód i Brzeg. W czasie tego etapu wyłączone z użytkowania będzie Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Młyński Staw znajdujący się w okolicach 219. kilometra, w związku z czym nie będzie możliwe korzystanie ze stacji paliw zlokalizowanej na tym MOP-ie.

W związku z remontem autostrady A4 w woj. dolnośląskim, na odcinku pomiędzy węzłami Brzezimierz i Brzeg (Przylesie) od km 181+219 do km 185+400, zamknięty zostanie wjazd na MOP Oleśnica Mała, znajdujący się na jezdni północnej. Prace te potrwają do końca czerwca br.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie