„Ten kontrakt skończy się konfliktem. Nie zostały spełnione warunki zamówienia” - tłumaczy Piechociński. O pomyśle Pendolino w Polsce mówi: „trzeba było postawić na pociągi osiągające prędkość do160 km/h”. Chwali polskie firmy, które jego zdaniem doskonale wywiązałyby się z kontraktu. W tej chwili pociągi Pendolino „nie są dopuszczone do jeżdżenia po polskich torach” - tłumaczy Piechociński.

Na pytanie dziennikarza RMF FM z jaką prędkością Pendolino będą jeździć w Polsce, wicepremier odpowiedział: "Na odcinku, gdzie jest spowolnienie, na przykład 60 km/h, mogą jeździć 60 km/h. Na odcinku gdzie jest 160 km/h, będą jeździły z prędkością 160 km/h, a na odcinku gdzie można jeździć 220 km/h czy 240 km/h, powinny jeździć z zakładaną konstrukcyjną prędkością."

nie są dopuszczone do jeżdżenia po polskich torach,

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-piechocinski-kontrakt-na-pendolino-moze-zostac-zerwany,nId,1426568?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefnie są dopuszczone do jeżdżenia po polskich torach,