Pierwsze dworce sprzedane. W ramach programu "Dworzec na własność" PKP zlicytowało dworce w Kursku, Boszkowie i Bobrowie. Jeszcze w tym roku Polskie Koleje Państwowe zamierzają sprzedać 52 kolejne budynki, najwięcej w województwie śląskim.

Oferta Pionu Nieruchomości PKP SA „Dworzec na własność” skierowana jest do każdego, kto ma pomysł na wykorzystanie dworca np. w celach komercyjnych. Jak zapewnia Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP, plany co do sprzedanych już nieruchomości nie są jeszcze pewne. Właścicielka dworca w Kursku chce kontynuować prowadzenie swojej działalności. Natomiast bracia, którzy kupili budynek w Boszkowie chcą go wykorzystać w działalności związanej z obsługą turystyczną.

Sprzedany dworzec nie będzie sprzedawał biletów?

Na sprzedaż wystawiono również dworce w większych miejscowościach, takich jak Augustów, gdzie nadal pełni swoją funkcję. O tym czy pasażerowie będą mogli nadal kupować tam bilety zdecydują przewoźnicy i nabywcy dworców.

Ci pierwsi jednak odchodzą już od obsługi pasażerów przy kasach w mniejszych miejscowościach.
„Dworzec na własność” to projekt zainicjowany przez Polskie Koleje Państwowe S.A. w tym roku. Jego celem jest sprzedaż zbędnych z punktu widzenia działalności PKP dworców.