Do przyszłorocznych wakacji powstanie ponad 5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 pomiędzy węzłami Poznań Rokietnica i Poznań Tarnowo Podgórne, który połączy już wcześniej oddane do ruchu fragmenty Zachodniej Obwodnicy Poznania. Wykonawcą jest firma SKANSKA S.A - informuje na swojej stronie GDDKiA.

Zgodnie z zawartą umową, ostatni odcinek obwodnicy Poznania zostanie zbudowany w ciągu 14 miesięcy.

W tym czasie powstaną m.in. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasami awaryjnymi na łącznej długości ok. 5,3 km (od węzła Rokietnica do węzła Tarnowo Podgórne), węzeł Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki z drogą ekspresową nr S11, trzy obiekty inżynierskie, sieć dróg współistniejących (drogi dojazdowe, poprzeczne), urządzenia odwadniające i odprowadzające wody deszczowe, oświetlenie drogowe, zabezpieczenia akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa i organizacji ruchu.

Umowa ze Skanską opiewa na kwotę 107 883 140,20 zł. W ramach wynagrodzenia firma wyremontuje także nawierzchnię drogi krajowej nr 11 na niemal dwukilometrowym dojeździe do Zachodniej Obwodnicy Poznania (węzeł „Złotkowo”).