Finisz prac na lotnisku w Modlinie. Prace remontowe zostały oficjalnie zakończone - poinformowała Informacyjną Agencję Radiową Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu portu.

Wykonawca poinformował lotnisko, że zakończył już prace na obydwóch progach. W związku z tym cała droga startowa jest gotowa do odbioru.

Jeszcze dziś na lotnisku pojawią się eksperci wskazani przez generalnego wykonawcę. Na podstawie ich oceny zostanie wydana opinia, która będzie podstawą do wystąpienia o zgodę na użytkowanie obydwu progów. Jeśli będzie pozytywna, dokumenty trafią do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obie instytucje zadecydują, czy zamknięte odcinki mogą być ponownie otwarte.

Prace na lotnisku w Modlinie trwają od 27 grudnia 2012 roku. Dwa odcinki pasa startowego zamknięto 23 grudnia. Powodem były uszkodzenia betonowej nawierzchni. Na czynnym, asfaltowym odcinku pasa nie mogły lądować samoloty rejsowe. Okrojony pas był zbyt krótki.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie samoloty będą mogły powrócić do Modlina. Do tej pory wszystkie były przekierowywane na warszawskie lotnisko Chopina.