W firmowych salonach w Polsce od początku sierpnia trwają zapisy na nowego SUV-a a najtańszy model SUV subcompact oferowany jest od 68 tys. zł.

Oferta Opla Mokka w Polsce to dwa silniki benzynowe: o pojemności 1.6 (115 KM) i drugi o pojemności 1.4 l (140 KM, 4x4) oraz silnik wysokoprężny 1.7 diesel (130 KM) w trzech konfiguracjach: z systemem Start & Stop (sytem występuje też w jednostkach benzynowych), napędem 4x4 i automatyczną skrzynią biegów - czzytamy na stronach internetowych Opla.

Pojazd o długości wynoszącej 4,28m, może pomieścić do 5 osób. Mokka w najtańszej wersji ma w standardzie: szyby elektryczne z przodu, centralny zamek, elektryczne lusterka, tempomat elektroniczny, Radio CD z oraz elementy bezpieczeństwa, takie jak: ESP, napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera, poduszki czołowe i boczne kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe i wspomaganie hamowania awaryjnego.

Mokka jest pierwszym z trzech modeli, które wprowadzają markę Opel do nowych segmentów. W pierwszej połowie 2013 r. w sprzedaży pojawią się miejski ADAM oraz nowy kabriolet.