Opel Mokka - najnowsze dziecko Opla wjeżdża do Polski. W firmowych salonach firmy od początku sierpnia trwają zapisy na nowego SUV-a a pierwsi klienci otrzymają auto najprawdopodobniej w październiku. Najtańszy model SUV subcompact oferowany jest od 68 tys. zł

Oferta Opla Mokka w Polsce to dwa silniki benzynowe: o pojemności 1.6 (115 KM) i drugi o pojemności 1.4 l (140 KM, 4x4) oraz silnik wysokoprężny 1.7 diesel (130 KM) w trzech konfiguracjach: z systemem Start & Stop (sytem występuje też w jednostkach benzynowych), napędem 4x4 i automatyczną skrzynią biegów - czzytamy na stronach internetowych Opla.

Wnętrze Opla Mokka. / Media

Pojazd o długości wynoszącej 4,28m, może pomieścić do 5 osób. Ceny Mokki w Polsce zaczynają się od niespełna 68 tys. zł za model z benzynowym silnikiem 1.6 l (115 KM) z systemem Start & Stop.

Mokka w najtańszej wersji ma w standardzie: szyby elektryczne z przodu, centralny zamek, elektryczne lusterka, tempomat elektroniczny, Radio CD z oraz elementy bezpieczeństwa, takie jak: ESP, napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera, poduszki czołowe i boczne kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe i wspomaganie hamowania awaryjnego.

Najdroższa odmiana modelu (Cosmo), zawiera dodatkowo: szyby elektryczne z tyłu, lampy przeciwmgielne, skórzaną kierownicę, koła aluminiowe R18, komputer pokładowy, Radio CD400 BT z mp3, wejściem, USB i BT, klimatyzację elektroniczną, czujniki deszczu, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, przyciemniane szyby, podłokietnik kierowcy i tapicerkę z elementami skóry.