statystyki

Przyszłość lotniska w Modlinie pod wielkim znakiem zapytania

autor: Krzysztof Śmietana21.09.2017, 07:56; Aktualizacja: 21.09.2017, 10:28
Lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinieźródło: ShutterStock

PPL ostatecznie nie zgodziły się, by port wyemitował obligacje umożliwiające niezbędne remonty.

W czarnym scenariuszu wyniki wczorajszego zgromadzenia udziałowców mogą nawet prowadzić do zamknięcia lotniska, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Do ostatecznych rozstrzygnięć pewnie nie dojdzie prędko, ale pewne jest, że port na razie nie będzie w stanie przeprowadzić niezbędnych inwestycji: kompleksowego remontu dróg kołowania i rozbudowy zapychającego się terminalu.

W czasie walnego zgromadzenia udziałowców głosowano uchwałę w sprawie emisji obligacji za 60 mln zł. Z tego 20 mln zł miało być przeznaczone na modernizację dróg kołowania, a 40 mln zł na budowę kolejnych segmentów terminalu. Pomysł poparło trzech udziałowców – Agencja Mienia Wojskowego, samorząd Mazowsza i miasto Nowy Dwór Mazowiecki. Czwarty, Państwowe Porty Lotnicze, wstrzymał się od głosu. – De facto oznacza to sprzeciw, bo w przypadku lotniska w Modlinie przy głosowaniach obowiązuje zasada jednomyślności. Okazało się, że PPL sabotuje rozbudowę portu i niezbędne inwestycje – denerwuje się Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej portu i skarbnik Mazowsza. – Przypomnę, że według rządu do momentu oddania Centralnego Portu Lotniczego Modlin powinien być rozbudowany – dodaje.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie