PKP zamieniły się w kolej dużych prędkości. Niestety, na razie pod względem tempa zmian kadrowych. Od informacji prokuratury o zarzutach dla czworga członków zarządu PKP do ich dymisji i wskazania nowego – na razie jednoosobowego – kierownictwa minęło w piątek zaledwie kilka godzin.
Dzisiaj do siedziby PKP wejdzie nowy szef PKP Krzysztof Mamiński, który jeszcze w piątek stał na czele Przewozów Regionalnych, czyli spółki spoza PKP (przemianowanej w tym roku na PolRegio). Jak się dowiedzieliśmy, można spodziewać się szybkich dalszych zmian w PKP matce, a całkiem prawdopodobne, że także w zarządach jej spółek zależnych.
Czy zarząd PKP Mirosława Pawłowskiego był zły? Miał kilka sukcesów: odzyskiwanie pasażerów, PKP Intercity po raz pierwszy od lat wykazała zysk netto, powstał program modernizacji prawie pół tysiąca dworców. Minusem było niskie zaawansowanie inwestycji PKP PLK, słabe wyniki w 2016 r. PKP Cargo i zaniedbanie zapowiadanego w kampanii wspólnego biletu, za które odpowiada też Ministerstwo Infrastruktury.