Orange Polska szykuje się do wzmożonych inwestycji w projektu FTTH (światłowodowej infrastruktury ostatniej mili), wynika z wypowiedzi prezesa Bruno Dethoit. Operator jest gotowy do sfinansowania wyników aukcji LTE.

„W kwestii FTTH przygotowujemy znaczący plan inwestycyjny. Na obecną chwilę za wcześnie na szczegóły, ale pilotaż w Warszawie wypadł bardzo dobrze i widzimy potencjał tej usługi. Możemy opowiedzieć o tym projekcie wcześniej niż w lutym, kiedy planujemy zaprezentowanie założeń na 2015 rok" – powiedział Dethoit podczas spotkania z dziennikarzami.

Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansów operatora, dodał, że zakładany wcześniej Capex na ten rok to ok. 1,8 mld zł i Orange Polska „trzyma się tego planu".

„Istotne jest to, że realizujemy rzeczowe inwestycje zgodnie z naszymi planami, co przekłada się na poprawę zasięgów, większe udrożnienie sieci. Efekty widać w statystykach przepływu danych mobilnie i w stacjonarnym brodband. Tradycyjnie IV kw. jest intensywniejszy inwestycyjnie od poprzednich okresów roku. Dodatkowo mamy ambitne plany komercyjne i liczymy tu na znaczące przyrosty w ostatnich miesiącach bieżącego roku" – dodał Nowohoński.

Podkreślił jednocześnie, że obecnie jest za wcześnie o szacunki wydatków w 2015 roku. „Jesteśmy w trakcie przygotowywania planu komercyjnego i inwestycyjnego. W lutym przy okazji wyników rocznych będzie dobry moment na ich prezentację" – wskazał członek zarządu ds. finansów operatora.

W kwestii aukcji LTE przypomniał, że Orange Polska „cały czas dysponuje liniami kredytowymi na łącznie 2,5 mld zł.

„Jesteśmy gotowi do sfinansowania wyników aukcji, co nie oznacza ze cała wskazana kwota zostanie przeznaczona na ten cel" – podsumował Nowohoński.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.