Początek października oznacza dla każdego studenta powrót na uczelnię. Wielu z nich łączy zajęcia na uniwersytecie z pracą, zwłaszcza taką, której forma pozwala na elastyczne dopasowanie grafika planu zajęć. Znalezienie posady, która pozwoli pogodzić chodzenie na uczelnię z pracą nie jest trudne. Agencje pracy tymczasowej mają wiele takich ofert zatrudnienia dla studentów, które gwarantują elastyczne godziny pracy oraz zarobki na poziomie nawet 19 złotych brutto za godzinę – mówi Tomasz Hanczarek Prezes Zarządu Work Service S.A. Każdy student, który chce rozpocząć pracę w nadchodzącym roku akademickim powinien zapoznać się
z rankingiem zawodów, które pozwalają uzyskać najwyższe dochody.

Studentów, którzy godzą pracę z nauką jest coraz więcej. Ponieważ priorytetem dla nich jest możliwość elastycznego dostosowania godzin pracy do planu zajęć, studenci pracują przede wszystkim w oparciu o umowy cywilno-prawne, które na to pozwalają. Najwyższe wynagrodzenie w kategorii tych zawodów można uzyskać będąc barmanem. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą nawet do poziomu 21 zł brutto. Na drugim miejscu znajduje się zawód hostessy, która średnio zarabia 17,5 zł na godzinę. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na duże zróżnicowanie w płacach, które w przypadku tej profesji jest największe – komentuje Tomasz Hanczarek.

Ranking prac dla studentów

Ranking prac dla studentów

źródło: Materiały Prasowe

Trzecie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu najbardziej dochodowych prac dla studentów zajmuje pracownik recepcji ze stawką godzinową wynoszącą średnio 12,5 zł brutto na godzinę. Kolejne zawody, z niewiele niższą stawką, średnio ponad 11 złotych na godzinę, wyróżnione w rankingu to: kasjer w markecie, kurier oraz ankieter. W przypadku tego ostatniego zawodu kandydaci na stanowisko muszą wykazać się podstawową wiedzą związaną z realizacją badań socjologicznych. Na dalszych miejscach można znaleźć jeszcze cztery prace, które zapewniają średnie zarobki przekraczające stawki godzinowe na poziomie 9 zł brutto. W kolejności są to zawody: kelnera, telemarketera, merchendisera oraz archiwisty. Jednak należy pamiętać, że kelnerzy mają szanse na większe wynagrodzenia z tytułu napiwków.

Spodziewamy się, że wraz z początkiem października będziemy mięli do czynienia z wieloma ofertami przeznaczonymi właśnie dla studentów, którzy są pożądaną grupą pracowników. Zwłaszcza w wymienionych kategoriach zawodów niezastąpione jest zarówno ich zaangażowanie, jak i skuteczność. Studentom najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie w dużych miastach, które zarazem stanowią główne ośrodki akademickie w Polsce – podsumowuje Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A.