Najpóźniej 30 kwietnia podatnik musi wpłacić do urzędu skarbowego podatek za 2011 r., jeśli po wypełnieniu PIT wynika kwota do zapłaty. Urząd skarbowy na zwrot nadpłaty ma 3 miesiące.

Czy nadpłata powstaje tylko w PIT

Podatniczka zapłaciła podatek od czynności cywilnoprawnych od zawartej umowy pożyczki z najbliższą rodziną, mimo że nie miała takiego obowiązku. Czy nadpłata może powstać tylko w podatku dochodowym?

Czy wraz z zeznaniem trzeba wpłacić podatek

Podatnik wysłał do urzędu skarbowego PIT za 2011 r., z którego wynika dopłata 3 tys. zł. Czy musi od razu zapłacić tę kwotę?

Czy fiskus może nie zwrócić wykazanej nadpłaty

W rozliczeniu PIT za 2010 r. podatnik nie dopłacił 800 zł. W PIT za 2011 r. wyszła mu nadpłata w wysokości 600 zł. Czy urząd może nie oddać podatnikowi tej nadpłaty?

Czy dopłatę regulować przelewem

Podatnik musi dopłacić 2 tys. PIT za 2011 r. Czy może przelać te pieniądze przelewem bankowym bezpośrednio na konto urzędu skarbowego?

Czy nadpłata pozbawi organizację zysku 1 proc. podatku

W korekcie rozliczenia za 2011 r. podatnik wykazał nadpłatę podatku. Chce przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego. Czy nadpłata nie pozwoli podatnikowi na wsparcie potrzebujących?

Czy nadpłatę zawsze dostanie podatnik

Płatnik wpłacił do urzędu skarbowego zaliczkę od nienależnie wypłaconej kwoty. Czy podatnik może zamiast płatnika wystąpić do urzędu skarbowego o zwrot nadpłaty?

Czy wyższa wpłata stanowi nienależny podatek

Podatnik wpłacił w marcu PIT za 2011 r. Jednak zamiast 300 zł przelał na konto skarbówki 500 zł. Czy przy określaniu nadpłaty ważna jest zapłata należności?

Czy złożenie zeznania decyduje o zwrocie PIT

Podatnik złożył roczny PIT, w którym wykazał nadpłatę. Czy powstanie nadpłaty będzie związane ze złożeniem deklaracji?

Czy fiskus automatycznie zwraca kwoty nadpłat

W zeznaniu za ubiegły rok podatniczka wykazała 1 tys. zł nadpłaty PIT. Czy powstanie nadpłaty podatku oznacza automatyczny jego zwrot?

Czy urząd skarbowy przeleje pieniądze na konto

Podatnik wykazał nadpłatę podatku. Chce otrzymać jej zwrot bezpośrednio na rachunek bankowy. Czy jest to możliwe?

Czy prawo do zwrotu nadpłaty może wygasnąć

Podatniczka w zeznaniu za 2006 rok wykazała nadpłatę podatku w wysokości 150 zł. Czy na wnioskowanie o zwrot nadpłaty jest termin?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć dopłatę lub odzyskać nadpłatę w zeznaniu PIT za 2011 r.