Czy dywan może konkurować z komputerem? Niektóre projekty są tak absorbujące, że z łatwością mogą odciągnąć najmłodszych od monitora
Dywany, wykładziny czy też wielobarwne chodniki – właśnie na podłodze nasze dzieci spędzają najwięcej czasu. Duża wolna przestrzeń to doskonałe miejsce do szalonej zabawy. Producenci wyrobów na podłogi dają więc dzieciakom jeszcze większe pole do popisu.
Podłogi w dziecięcych pokojach mogą być nie tylko kolorowe, lecz także pełne inspirujących do zabawy detali. Producenci dywanów dodają więc im jeszcze jedną funkcję, która sprawia, że ta rozległa przestrzeń zyskuje nową jakość. W końcu nie ma nic lepszego niż szaleństwa na podłodze.

Samochodowe co nieco

Doskonale wiedzą o tym dwie polskie designerki, których dzieła są nie tylko bardzo inspirujące, lecz także piękne. Agnieszka Czop i Joanna Rusin zajmujące się projektowaniem dywanów nie mogły pominąć niezwykle wdzięcznego, dziecięcego tematu. Ich wyroby to kolorowe platformy, dzięki którym nawet bardzo mały szkrab zatraci się w zabawie. Bo czy którykolwiek chłopiec przejdzie (lub przeraczkuje) obojętnie obok dywanu Cars? W końcu dopasowanie kilkudziesięciu barwnych aut do otworów wyciętych w filcowej platformie to robota na ładnych kilka godzin. Jakby tego było mało, za każdym razem nasze pociechy mogą mieszać i dzielić kolorowe pojazdy w inny sposób, tworząc różne kompozycje kolorystyczne.
Równie zajmująca zabawa czeka dzieciaki, które wybiorą Pastylki. Ich zadaniem jest ułożenie kolorowych kropeczek, tak aby tworzyły dowolne wzory i figury. I jak z taką zabawką można szybko się znudzić?
Popularna gra w klasy, jeszcze kilkanaście lat temu święciła swoje triumfy. Niestety, zabawa dawno już odeszła do lamusa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zafundować sobie powrót do przeszłości, a dzieciom nową rozrywkę. Dywan Klasy dostępny jest chociażby w sklepach sieci Komfort. Kolorowy dodatek z zaznaczonymi polami do gry będzie doskonałą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Latający dywan

Czy może być coś bardziej bajkowego niż latający dywan? Marka Magis postanowiła wyjść naprzeciw najśmielszym dziecięcym marzeniom i stworzyć produkt, który pozwoli popuścić wodze fantazji. Flying Carpet zaprojektowany został przez jednego z najbardziej cenionych designerów Eero Aarnio. Produkt składa się z polietylenowej podstawy, na którą kładzie się kolorowy dywan. Nic tylko wsiadać i odlatywać.

Własna zagroda

Marzenia o własnej wiosce z pewnością spełnią się za sprawą dywanu Village dostępnego w sklepie Kids-town.pl. Jego powierzchnia to po prostu pięknie wymalowana kolorowa wioska z niewielkim lasem, jeziorem i domkami, do których wiodą wąskie dróżki. Wystarczy rozstawić małe figurki, na ulicach samochody i życie w dziecięcej wiosce zaczyna tętnić.
Niezwykłe wrażenie nie tylko na dzieciach, lecz także na rodzicach, zrobią z pewnością dywany marki Danish by Design. To już nie tylko zwykłe kolorowe pokrycie podłogi, ale duża platforma do zabawy. Dywany Traffic i Formula to wymarzone pole do zabawy dla chłopców. Wystarczą samochodziki i w mgnieniu oka podłoga zamieni się we wspaniały tor wyścigowy lub hałaśliwą ulicę. Co ciekawe, tory oraz jezdnie zaznaczone są inną fakturą i grubością materiału, co sprawia, że miejsce zabawy staje się jeszcze bardziej rzeczywiste. Podobnie jest w przypadku Playing Familly – domku do zabawy – oraz Farm – małej zagrody ze stawem, dróżkami oraz domem. Takie dywany z pewnością są w stanie odciągnąć nasze pociechy nawet od komputerów.