statystyki

Transmisje z Euro 2016 pod nadzorem

autor: Barbara Sowa07.06.2016, 07:43; Aktualizacja: 07.06.2016, 07:55
Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje.

Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje.źródło: ShutterStock

Ponad 200 lokali wykupiło do tej pory licencje na publiczne pokazywanie meczów UEFA Euro 2016. Większość z nich to puby i hotele. Ale zgłosiło się też kilka siłowni, a nawet szpital. Polsat wymaga licencji od właścicieli kin, hoteli, sklepów, czy siłowni, jak również apartamentów, a nawet biur.

– Mamy kilkaset zamówień – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu.

Na liście oficjalnych stref kibica w poniedziałek widniały jednak tylko Szczytno i Aleksandrów Łódzki. Większość samorządów uznała bowiem, że na zakup licencji ich nie stać, dlatego stref nie będzie ani w stolicy (tu wyjątkowo ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na szczyt NATO), ani w Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście. Kwoty dla największych miast sięgają nawet 260 tys. zł.

Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje. Zwłaszcza że niemal połowę meczów (24) będzie można obejrzeć w otwartym kanale Polsatu, a 11 będzie równolegle transmitować TVP.

– Oferta Polsatu rodzi poważne wątpliwości prawne - twierdzi Jakub Woźny, radca prawny, wspólnik Kancelarii Prawnej Media.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Letopis(2016-06-07 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    jak mawiał F. Smuda, większość meczów grupowych to "pasztetowa" . Nie wiem czy wiele osób, w pogodny czerwcowy i ciepły dzień będzie wolało oglądać np. Walię czy Albanię. Poza tym system rozgrywek dla 24 drużyn i wyjście z grupy nawet przez trzy zespoły sprawia, że prawdziwe mistrzostwa zaczną się dopiero od fazy pucharowej. Nie wiem więc czy Polsat nie przewartościowuje produktu, który ma w ofercie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane