statystyki

Transmisje z Euro 2016 pod nadzorem

autor: Barbara Sowa07.06.2016, 07:43; Aktualizacja: 07.06.2016, 07:55
Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje.

Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje.źródło: ShutterStock

Ponad 200 lokali wykupiło do tej pory licencje na publiczne pokazywanie meczów UEFA Euro 2016. Większość z nich to puby i hotele. Ale zgłosiło się też kilka siłowni, a nawet szpital. Polsat wymaga licencji od właścicieli kin, hoteli, sklepów, czy siłowni, jak również apartamentów, a nawet biur.

– Mamy kilkaset zamówień – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu.

Na liście oficjalnych stref kibica w poniedziałek widniały jednak tylko Szczytno i Aleksandrów Łódzki. Większość samorządów uznała bowiem, że na zakup licencji ich nie stać, dlatego stref nie będzie ani w stolicy (tu wyjątkowo ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na szczyt NATO), ani w Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście. Kwoty dla największych miast sięgają nawet 260 tys. zł.

Regulamin, a przede wszystkim cennik sprzedaży licencji, ogłoszony przez stację Zygmunta Solorza-Żaka, która posiada prawa do transmisji wszystkich 51 meczów, budzi kontrowersje. Zwłaszcza że niemal połowę meczów (24) będzie można obejrzeć w otwartym kanale Polsatu, a 11 będzie równolegle transmitować TVP.

– Oferta Polsatu rodzi poważne wątpliwości prawne - twierdzi Jakub Woźny, radca prawny, wspólnik Kancelarii Prawnej Media.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Letopis(2016-06-07 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    jak mawiał F. Smuda, większość meczów grupowych to "pasztetowa" . Nie wiem czy wiele osób, w pogodny czerwcowy i ciepły dzień będzie wolało oglądać np. Walię czy Albanię. Poza tym system rozgrywek dla 24 drużyn i wyjście z grupy nawet przez trzy zespoły sprawia, że prawdziwe mistrzostwa zaczną się dopiero od fazy pucharowej. Nie wiem więc czy Polsat nie przewartościowuje produktu, który ma w ofercie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane