Czy mogę odbyć za granicą tylko część nauki

- Studiuję romanistykę na uczelni publicznej. Obecnie jestem na drugim roku. Chciałbym wyjechać na studia do innego państwa, aby lepiej nauczyć się języka francuskiego. Zależałoby mi na tym, aby nie przerywać nauki w szkole wyższej. Chcę wyjechać maksymalnie na semestr studiów. Czy jest taka możliwość?

Czy niska średnia uniemożliwi wyjazd

- Chciałabym podjąć studia we Włoszech. Przy rekrutacji do programu Erasmus uwzględniana będzie średnia ocen. Moje wyniki w nauce nie są najlepsze. Czy przekreśla to moje szanse na podjęcie tam nauki?

Czy student musi podpisać umowę

Planuję wyjechać na semestr na naukę do zagranicznej uczelni z programu Erasmus. Czy będę musiał podpisać dokumenty przed wyjazdem na to stypendium?

Czy można przedłużyć pobieranie wsparcia

Jestem stypendystą programu Erasmus. Kształcę się w szkole wyższej we Włoszech. Otrzymałem zgodę na wyjazd jedynie na semestr zimowy, chciałbym jednak zostać tu dłużej. Czy mogę wnioskować o przedłużenie pobytu?

Czy można wyjechać na studia poza UE

Kształcę się w szkole wyższej. Chcę podjąć naukę na zagranicznej uczelni. Czy oprócz wyjazdu do jednego z krajów Unii Europejskiej i krajów kandydujących mogę wyjechać do innych państw, na przykład do Azji?

Czy są inne programy stypendialne

Na mojej uczelni co roku wiele osób stara się o wyjazd za granicę z programu Erasmus. Moje zgłoszenie kolejny raz zostało odrzucone, bo zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Czy są inne programy, w ramach których można wyjechać na studia za granicę?

Czy można kolejny raz podjąć studia

Ukończyłem studia licencjackie na socjologii. W trakcie nauki wyjechałem do Hiszpanii na studia z programu Erasmus. W tym roku rozpocząłem drugi kierunek studiów. Chciałbym ponownie wyjechać na studia za granicę. Czy mogę ponownie skorzystać z tego programu?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak polski student może podjąć naukę na zagranicznej uczelni

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.