statystyki

Rak złapany w sieć. Na razie tylko w dwóch województwach

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:29
Ma powstać również infolinia, za pośrednictwem której chory otrzyma pełną informację o możliwościach leczenia, dowie się o najszybszym terminie, umówi wizytę.

Ma powstać również infolinia, za pośrednictwem której chory otrzyma pełną informację o możliwościach leczenia, dowie się o najszybszym terminie, umówi wizytę.źródło: ShutterStock

48 mln zł dla województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego na leczenie onkologiczne – resort zdrowia przedstawił koncepcję nowego modelu prowadzenia pacjentów z nowotworem. W przyszłym roku do pilotażu mają dołączyć kolejne dwa regiony. Docelowo sieć onkologiczna ma opleść cały kraj.

Na czym ma polegać? Leczeniem pacjentów chorych na raka zajmą się współpracujące ze sobą ośrodki o różnym stopniu wyspecjalizowania. Koordynację prowadziłyby centra wojewódzkie. To one wyznaczałyby ścieżkę leczenia, monitorowały jej przebieg i wyniki terapii.

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia ma to ułatwić pacjentom orientację w systemie i poprawić skuteczność leczenia. Pilotaż ma też służyć zebraniu danych o tym, na ile obecne leczenie jest efektywne: od jakości badań diagnostycznych po liczbę komplikacji po zabiegach czy śmiertelność. W sieci powstałyby także centra doskonałości, czyli ośrodki wyspecjalizowane w leczeniu rzadkich nowotworów i oferujące nietypowe metody kuracji.

Ma powstać również infolinia, za pośrednictwem której chory otrzyma pełną informację o możliwościach leczenia, dowie się o najszybszym terminie, umówi wizytę.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • cd(2018-10-11 11:09) Zgłoś naruszenie 10

    Jak tak będą "oplatać" po dwa województwa, to wielu pacjentów nie doczeka. Ciekawy jestem na jakiej podstawie typowane są "szczęśliwe województwa" ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane