Dzisiaj w pięciu polskich województwach rozpoczynają się ferie. Dla biur podróży oznacza to początek zimowego sezonu, który potrwa 6 tygodni do 24 lutego.

Sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki Tomasz Rosset w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyznaje, że Polacy wybierają zarówno krajowe jak i zagraniczne oferty biur podróży. Tomasz Rosset informuje, że Polacy chętnie wybierają się na narty w Tatry oraz w Sudety. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zagraniczne wyjazdy na Słowację czy do Austrii.

Sekretarz Generalny PIT dodaje, że Polacy coraz częściej wybierają się na narty do Rumunii.
Zimowe ferie można spędzić także w ciepłych krajach. Najpopularniejszymi kierunkami są Egipt i Wyspy Kanaryjskie. Tomasz Rosset przewiduje, że dużym zainteresowaniem w czasie tegorocznych ferii będą cieszyć się wyjazdy na Dominikanę.

Sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki nie spodziewa się też bankructw, które miały miejsce w branży latem ubiegłego roku.

Tomasz Rosset zaleca jednak korzystanie z usług renomowanych biur podróży, ponieważ połowa tych, które w ubiegłym roku złożyły wnioski o niewypłacalność działała krócej niż 2,5 roku.

Oficjalnie ferie rozpoczną się 14 stycznia. Wolne będą mieli uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Do zakończenia ferii 24 lutego w Polsce będzie wypoczywało prawie 5 milionów uczniów.