Zimowe wyprzedaże trwają. Dzięki tanim połączeniom lotniczym, wyjazd na zakupy za granicę nie jest już ekstrawagancją. Polacy coraz chętniej samodzielnie organizują podróże do europejskich stolic wyprzedażowych. W styczniu tego roku najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się na zakupy do Londynu, Paryża, Barcelony i Mediolanu.

„Polacy z roku na rok coraz chętniej korzystają z możliwości zrobienia zakupów podczas zimowych wyprzedaży za granicą, gdzie nie tylko wybór jest szerszy, ale i przeceny często bywają korzystniejsze niż w Polsce. Czynnikiem zachęcającym Polaków do wyjazdów typu „zrób to sam” są wyjątkowo atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Rezerwując bilet do Paryża i z powrotem możemy za niego zapłacić 158 zł”.- mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Procentowe zestawienie najbardziej popularnych miast przylotowych w styczniu 2013 / Media

Jeśli wyprzedaż, to w Londynie i Paryżu

Najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się w styczniu na wyprzedaże do Londynu (22 proc.) i Paryża (16 proc.) „ Podobnie jak w roku ubiegłym najbardziej popularnymi zagranicznymi kierunkami zakupowymi są outlety i tzw. sieciówki w Londynie oraz luksusowe butiki i centra handlowe w Paryżu. Tegorocznym hitem zakupowego szaleństwa jest Barcelona, w której od kilku lat turystyka shoppingowa rozwija się niezwykle dynamicznie.”- mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Procentowe zestawienie najbardziej popularnych miast przylotowych w styczniu 2013 roku. Źródło: FRU.PL

Wolimy tanie linie

85 proc. klientów serwisu FRU.PL, którzy wybierają się na zimowe zakupy za granicę, zdecydowała się na podróż tanimi liniami lotniczymi. Najbardziej popularnym przewoźnikiem jest Ryanair, którego wybrał co czwarty podróżny. „Polacy wybierając się na wyprzedaże za granicę wolą podróżować liniami typu low cost, które oferuję bilety do Europy w bardzo przystępnych cenach. W styczniu średnia cena biletów kupionych do Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii nie przekroczyła 500 zł.” - podkreśla Bogumiła Sowa z FRU.PL.