Itaka jako jedyne biuro podróży w Polsce proponuje Polakom zimowe narciarskie szaleństwo w Bułgarii i Turcji. Turcja, która kojarzy się Polakom z letnim wypoczynkiem, ma szansę zaistnieć w nowej, zimowej odsłonie. Wyżyny środkowej Turcji, zdominowane prze góry, stwarzają fantastyczne warunki naturalne do uprawiania sportów zimowych. Stolicą sportów zimowych w Turcji jest miasto Erzurum położone u podnóża Gór Pontyjskich. Turyści znajdą w nim 22 trasy narciarskie, wyciągi, hotele i inne atrakcje, które mają na celu przyciągać jak największą ilość turystów.

Jeżeli nie Turcja, to może Bułgaria? Itaka proponuje zimowe pobyty w mieście Bansko, które ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę ułatwiającą jazdę na nartach. Bansko znane jest jako dynamicznie rozwijający się ośrodek narciarski. Miasteczko położone jest w południowo-zachodniej części Bułgarii, ok. 160 km od Sofii, u podnóża gór Pirin, które objęte są patronatem UNESCO. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do maja.

Tygodniowe wyjazdy do Bułgarii (przelot i zakwaterowanie w hotelu) kosztują od 1403 złotych. Za taki sam pobyt w Turcji trzeba zapłacić ok. 100 złotych więcej.

Ecco Holiday proponuje narciarskie wyjazdy do Austrii, Włoch, Czech i Norwegii. W zależności od terminu i wyżywienia, ceny tygodniowych zimowych wyjazdów kształtują się następująco: Austria – od 1237 złotych, Czechy – od 881 zł, Norwegia od 843 zł, Włochy od 862 złotych. Klienci biura podróży Ecco Holiday muszą do tej ceny doliczyć koszty dojazdu, ponieważ biuro go nie zapewnia.

Biuro podróży GTI Travel w zimowym sezonie 2012/2013 proponuje wyjazdy do Włoch, które od kilku lat są jednym z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich Polaków. W zależności od standardu hotelu i oczywiście czasu wyjazdu – ceny zaczynają się od 1789 złotych za tydzień. W tej cenie klienci otrzymają zakwaterowanie oraz przelot do Włoch.

Biuro podróży Bee Free podobnie jak poprzednik miłośnikom jazdy na nartach proponuje pobyty we Włoszech. Klienci mają do wyboru dwa zimowe kurorty: Val di Sole oraz Val di Fiemme/Fassa. Ceny takich wyjazdów zaczynają się od 1979 złotych. Klienci biura podróży Bee Free w cenie wyjazdu mają zapewniony przejazd autokarem z Polski do Włoch oraz zakwaterowanie na miejscu.