Niecały miesiąc po ogłoszeniu upadku przez biuro podróży Aquamaris, jego wiceprezes zakłada nowe biuro podróży. Na miejscu upadłego Aquamaris.

Portal tvn24.pl otrzymał tę informację od jednego z poszkodowanych klientów biura podróży Aquamaris. Na miejscu bankruta powstaje nowe biuro podróży, które zarejestrowała wiceprezes Aquamaris. Informację na temat potwierdza Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Na początku sierpnia biuro podróży Aquamris poinformowało na swojej stronie internetowej, że jest zmuszone ogłosić upadłość swojej działalności. W wyniku tej decyzji ucierpiało 600 turystów, którzy przebywali na zagranicznych wakacjach zorganizowanych przez to biuro podróży, a wszystkich poszkodowanych klientów może być ok. 2,2 tys. osób.

Czyżby powody, w wyniku których właścicielka Aguamaris zmuszona była podjąć decyzję o upadłości biura, były już nieaktualne? Na początku sierpnia biuro zbankrutowało, ponieważ doprowadziła do tego kryzysowa sytuacja na rynku turystycznym. Miesiąc później, okazuje się, że ta sama osoba zakłada nowe biuro podróży. Czyżby sytuacja na rynku uległa znaczącej poprawie? Czas to zweryfikuje, tak samo, jak fakt, czy klienci zaufają ponownie właścicielce biura podróży.