Ponad 250 kilometrów w dziewięciu województwach. Od jutra powiększy się sieć płatnych dróg w ramach systemu ViaToll. Opłaty dotyczą przede wszystkim samochodów ciężarowych. Nowe odcinki znajdują się na autostradzie A4 oraz na siedmiu fragmentach ekspresówek.

Od jutra sieć płatnych dróg wyniesie ponad 3150 kilometrów. Jak mówi rzeczniczka systemu Dorota Prochowicz pieniądze od kierowców zostaną przeznaczone na naprawę dróg. Wpływają do Krajowego Funduszu Drogowego. Zarządza nimi Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Od lipca 2011 roku do końca maja tego roku wpłynęło z opłat 4,5 miliarda złotych.
Opłaty obowiązują tylko na odcinkach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Z umowy zawartej z operatorem systemu wynika, że ma on też zostać wprowadzony na odcinkach zarządzanych przez prywatne firmy. Jednak, jak mówi Krzysztof Gorzkowski z firmy Kapsh, nie wiadomo, kiedy to się stanie. Rozmowy w tej sprawie cały czas trwają. Od 2012 roku z systemu ViaToll mogą dobrowolnie korzystać kierowcy samochodów osobowych. Usługa ViaAUTO jest alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z niektórych odcinków autostrad.