Dodatkowe pociągi, wzmocnione składy, mobilne place zabaw, dodatkowa informacja oraz rabat dla kupujących bilety z wyprzedzeniem - to oferta PKP Intercity na długi weekend majowy.

Oprócz tego, przewoźnik zapowiada wdrożenie kolejnego etapu oferty „Wcześniej”, dzięki któremu pasażer otrzyma ok.15% zniżki, kupując bilet na minimum 15 dni przed odjazdem.

Natomiast w czerwcu PKP Intercity udostępni „Bilet Relacyjny”. W tej ofercie ceny biletów będą niższe nawet o ponad 60% na wybranych odcinkach.

26 pociągów dodatkowo

Podczas długiego weekendu majowego PKP Intercity uruchomi 26 dodatkowych pociągów, które pojadą do popularnych miejscowości wypoczynkowych takich jak Zakopane, Krynica, Świnoujście, Wisła czy Szklarska Poręba. Wybrane, sezonowe pociągi takie, jak np. Jantar i Błękitna Fala, po raz pierwszy w tym roku wyruszą na trasy i dojadą do Gdyni i Świnoujścia.

Dodatkowe pociągi PKP IC na majówkę
pobierz plik

114 dodatkowych wagonów w 109 składach

Poza uruchomieniem dodatkowych pociągów, PKP Intercity przygotowuje wzmocnienia składów już kursujących. Plan zakłada wzmocnienie 109 pociągów, 114 wagonami. Dla naszych klientów oznacza to zwiększenie puli dostępnych miejsc o ponad 6500 – powiedział Janusz Malinowski, Prezes Zarządu PKP Intercity. Tradycyjnie na 19 najpopularniejszych dworcach pojawią się nasi mobilni informatorzy. Będzie to w sumie ponad 120 osób – dodaje Prezes Janusz Malinowski.

33 proc. zniżka na dzieci

PKP Intercity pamięta również o rodzinach podróżujących z dziećmi. W ofercie Bilet Rodzinny osoby podróżujące z dzieckiem do 16 roku życia (w grupie od 2 do 5 osób) mogą kupić bilet z 33% zniżką. Dodatkowo, zgodnie z zasadą „wcześniej = taniej” rabat zwiększa się przy zakupie biletów minimum na 7 dni przed wyjazdem. Atrakcją dla małych podróżników są wagony z placem zabaw w pociągach Intercity „Tatry” relacji Warszawa – Zakopane oraz „Jantar” relacji Warszawa – Trójmiasto.

Zniżki dla kupujących bilety wcześniej

Zgodnie z zapowiedziami, PKP Intercity w maju zaoferuje planującym podróże z wyprzedzeniem kolejną zniżkę. Dziś, kupując bilet na minimum 7 dni przed podróżą, każdy pasażer otrzymuje do 10% rabatu. Od 29 kwietnia br. w sprzedaży pojawi się 15% rabat dla osób, które kupią bilet 15 dni lub wcześniej przed planowanym wyjazdem.

Taniej na krótkich odcinkach

PKP Intercity walczy o pasażerów podróżujących w krótszych relacjach. W czerwcu w ofercie pojawi się „Bilet Relacyjny”, którym objęte zostaną pociągi na 19 odcinkach.

Dzięki niemu pasażer drugiej klasy na danym odcinku, np. Warszawa – Łódź czy Poznań – Wrocław, zapłaci za bilet mniej, nawet do ok. 65% (w przypadku trasy Poznań – Gdynia). Kupujący „Bilet Relacyjny” nadal będą korzystać z ulg ustawowych tzn. od ceny zniżkowego biletu odliczona zostanie kwota przysługującej mu zniżki.

Docelowo bilety z ceną relacyjną, a nie kilometrażową, mają objąć całą siatkę połączeń Intercity. Zdajemy sobie sprawę, że na niektórych trasach rośnie konkurencja. Niższa cena i wyższy komfort podróży to silne argumenty, które dotrą do pasażerów - przekonuje Marcin Celejewski.

Więcej w ofercie PKP Intercity

„BILET WEEKENDOWY”: Bilet Weekendowy umożliwia nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami EuroCity (EC), Express InterCity (EIC), Express (Ex) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK) od godziny 19.00 w piątek do 6.00 w poniedziałek. W przypadku, gdy bezpośrednio przed lub po weekendzie wypada dzień świąteczny ustawowo wolny od pracy, wówczas ważność tego biletu jest odpowiednio dłuższa. W przypadku weekendu majowego bilet będzie zatem ważny aż trzy dni. Bilet na przejazdy w klasie 2 kosztuje 154 zł, a w klasie I - 247 zł.

„BILET PODRÓŻNIKA”: Oferta wg identycznych zasad jak „Bilet weekendowy”, lecz ograniczona do pociągów TLK, przy zdecydowanie niższej cenie. Bilet Podróżnika umożliwia nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), w wagonach z miejscami do siedzenia, od godz 19.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek. Podobnie jak w Bilecie Weekendowym przypadku gdy bezpośrednio przed lub po weekendzie wypada dzień świąteczny ustawowo wolny od pracy, wówczas ważność tego biletu jest odpowiednio dłuższa. Zatem i tu ważny będzie zatem trzy dni. Cena Biletu Podróżnika wynosi
w 2 klasie 74 zł, natomiast w wyższej w 104 zł.

Po prostu bilet

W marcu br. PKP Intercity wprowadziło rozwiązanie „Po prostu BILET”, które zastąpiło dotychczas istniejący bilet i miejscówkę. Przy zakupie pasażer otrzymuje tylko jeden blankiet.

W przypadku sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc siedzących w danym pociągu, pasażer jest o tym informowany na etapie zakupu i ma wybór. Sam podejmuje decyzję w jaki sposób chce podróżować: może kupić bilet bez gwarancji miejsca siedzącego albo bilet na kolejny pociąg. Dzięki temu rozwiązaniu przewoźnik, mając pełną informację o frekwencji w pociągach, może dopasować liczbę wagonów do realnego zapotrzebowania na miejsca, co przekłada się na komfort podróży pasażera.

Bilety można kupić w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta zlokalizowanych na głównych dworcach w Polsce, w automatach biletowych (już ponad 140) oraz przez Internet na stronie Intercity.pl i za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu.

Nie jest wymagane drukowanie biletu zakupionego przez Internet, czy telefon pod warunkiem pokazania biletu w postaci QR kodu na ekranie urządzenia mobilnego.