Senacka komisja gospodarki narodowej miała dziś wysłuchać informacji o realizacji planów spółek kolejowych: PKP SA, PKP PLK SA, PKP Intercity, PKP Cargo SA oraz Przewozów Regionalnych na 2013 r. Żaden z prezesów tych spółek nie przybył na posiedzenie komisji.

Przyszły osoby niższej rangi, członkowie zarządów, dyrektorzy, osoby bardzo kompetentne, ale nie odpowiadające za strategię przedsiębiorstwa - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej senator PO Kazimierz Kleina..

Senator dodał, że podczas spotkania miały być poruszone najważniejsze dla kolei sprawy. Zapewnił, że dla komisji gospodarki kwestia funkcjonowania kolei państwowych, kolei regionalnych jest jedną z najważniejszych spraw. "Zdajemy sobie sprawę jak wiele problemów na kolei polskiej występuje, jakie są problemy związane z koordynacją choćby rozkładów jazdy. Także problemy związane z modernizacją linii kolejowych. Chcieliśmy te sprawy przedyskutować w pierwszej kolejności z prezesami spółek kolejowych" - podkreślił senator.

Informacja o następnym posiedzeniu komisji zostanie rozesłana do zainteresowanych oraz ukaże się na stronach internetowych Senatu.