Od 27 kwietnia do 5 maja wyłączony zostanie ruch tramwajów na Alejach Jerozolimskich na dwóch głównych trasach północ-południe i wschód-zachód. Ta operacja spowoduje duże zmiany w komunikacji miejskiej. Aż 9 linii tramwajowych będzie zawieszonych, a następne 9 zmieni swoje dotychczasowe trasy.
Reklama

Początkowo prace miały być wykonane przed Mistrzostwami Euro 2012 - mówi Krzysztof Karos, prezes zarządu Tramwajów Warszawskich. Razem z władzami miasta została jednak podjęta decyzja o przesunięciu robót o rok. Prezes Karos jest spokojny o przebieg prac, jednak prosi o cierpliwość na te kilka dni.

Nieprzypadkowo na czas remontu wybrano długi weekend. Tramwaje Warszawskie spodziewają się, że utrudnienia dotkną mniejszą liczbę mieszkańców, bo wiele osób wyjedzie z miasta. Dotyczy to również użytkowników aut. Dla kierowców jednak remonty nie będą zbyt kłopotliwe. Zwężona zostanie tylko jezdnia na Marszałkowskiej. Ruch będzie przebiegał płynnie.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami można znaleźć pod adresem internetowym www.infoulice.um.warszawa.pl. Można tam również zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS-em o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.