Od 14 stycznia PKP Intercity uruchomi 22 połączenia do popularnych miejscowości wypoczynkowych w polskich górach. Pasażerowie, którzy jeszcze nie kupili biletu mogą skorzystać z nowej oferty „Wcześniej” lub z popularnego „Biletu Rodzinnego”, zyskując przy zakupie upust cenowy.

W 2013 roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy.

Pierwszy z nich, dla pięciu województw, rozpoczyna się 14 stycznia. Ostatni kończy się 24 lutego. W tym czasie przewoźnik planuje uruchomienie 22 połączeń do i z miejscowości górskich m. in. Zakopanego, Wisły, Jeleniej Góry czy Krynicy. „Przygotowując rozkład jazdy staraliśmy się tak dopasować siatkę połączeń by była ona adekwatna do terminów ferii w poszczególnych województwach” – mówi Beata Czemerajda, p. o. rzecznika prasowego PKP Intercity.

Dlatego m.in. kursowanie pociągu TLK Pogórze na trasie Wrocław- Zakopane -Wrocław zaplanowane zostało w terminie od 25 stycznia do 11 lutego, tj. w okresie ferii na Dolnym Śląsku.

Bilety na połączenia krajowe dostępne są w ofercie przewoźnika w trzydziestodniowej przedsprzedaży.

W styczniu w sprzedaży pojawiła się oferta zbudowana na zasadach znanych chociażby z linii lotniczych, polegająca na regule wcześniej = taniej. Kupując bilet najpóźniej na 7 dni przed podróżą, każdy pasażer otrzyma rabat wynoszący ok. 10 procent ceny.

W ofercie nie ma ograniczeń co do liczby sprzedanych biletów, tras czy kategorii pociągów. Pasażerowie nie muszą deklarować chęci skorzystania z oferty „Wcześniej”. Jeżeli kupią bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, to zniżka będzie uwzględniona automatycznie. Dotyczy to wszystkich kanałów sprzedaży takich, jak: kasy na dworcach, automaty biletowe oraz system online.

„Tak jak w okresie świątecznym, w czasie ferii będziemy monitorować codzienną frekwencją w naszych pociągach. Choć ferie rozłożone są na turnusy, zachęcamy naszych podróżnych do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem, tym bardziej, że zgodnie z zasadą wcześniej to taniej, zapobiegliwi będą mogli kupić bilety z upustem cenowym” - dodaje Beata Czemerajda.

Osobom podróżującym z dziećmi PKP Intercity oferuje „Bilet Rodzinny.” Z promocji korzystać mogą pasażerowie podróżujący w grupie od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Z Biletem Rodzinnym każda z osób otrzymuje 33% upust. Dotyczy to wszystkich kategorii pociągów tj. Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex), Express InterCity (EIC) lub EuroCity (EC). Najmłodszy podróżny może w ramach rodzinnej oferty skorzystać z indywidualnych uprawnień, np. 37% ulgi ustawowej (ulgi szkolnej).