Całkowitą kompromitacją nazywają niemieckie media zamieszanie wokół budowy nowego berlińskiego lotniska. Wszystko wskazuje na to, że termin otwarcia lotniska Berlin-Brandenburg, budowanego od sześciu lat, po raz czwarty trzeba będzie przełożyć. Lotnisko miało być otwarte w 2011, dobrze będzie kiedy nastąpi to w w 2014 r.

Nowe berlińskie lotnisko to jedna z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji w Niemczech. Nowy port miał być chlubą stolicy. Ale jak dotąd jego budowa to pasmo niepowodzeń.

Termin otwarcia przekładano już trzykrotnie

Na początku zakładano, że lotnisko zacznie działać w 2011 roku. Potem była mowa o połowie 2012. Następnie o marcu i październiku 2013. Teraz okazuje się, że lotnisko zostanie otwarte najwcześniej za rok.

Reklama

Niebezpieczne, za małe, bardzo, bardzo kosztowne...

Jednym z najpoważniejszych problemów na budowie są niesprawne systemy przeciwpożarowe. Niedawno wyszło też na jaw, że lotnisko jest za małe i może mieć problemy z obsłużeniem wszystkich pasażerów.

Koszt całej budowy szacuje się obecnie na ponad 4 mld euro. Początkowo zakładano, że lotnisko będzie kosztować niecałe 3 mld.