Toyota Motor Corporation ogłosiła kampanię zapraszającą użytkowników do serwisu w związku z potencjalną usterką głównego wyłącznika opuszczania szyb.

Część mechanizmu wyłącznika dostarczona przez podwykonawcę może się zacinać. W szczególnych przypadkach, jeśli wyłącznik będzie miał kontakt z ogólnodostępnymi środkami czyszczącymi lub smarującymi, może dojść do jego przegrzania i nadtopienia. Przyczyną jest nieprawidłowo rozłożona ilość smaru przez podwykonawcę.

Co ważne na świecie nie odnotowano żadnego przypadku zapalenia się samochodów Toyota w związku z wyłącznikiem opuszczania szyb. Akcja ma za zadanie wyeliminować prawdopodobieństwo przegrzania elementu po kontakcie z zewnętrznymi środkami czyszczącymi i smarującymi.

W Europie naprawione zostaną modele Yaris, Corolla, Auris, Camry i Rav-4. W Ameryce Północnej są to Yaris, Corolla, Matrix, Camry, RAV4, Highlander, Tundra, Sequoia i Scion xB oraz xD, a w Japonii Vitz, Belta, Ractis, Ist, Auris i Corolla Lumimon.

W Polsce akcja dotyczy wybranych egzemplarzy modeli Yaris, Auris, Corolla i RAV4. Użytkownicy zostaną powiadomieni listownie przez Toyota Motor Poland i zaproszeni na nieodpłatne wyeliminowanie potencjalnej usterki. Czynność ta zajmie ok. 60 minut.

Naprawiane będą też samochody Toyoty w Chinach i innych krajach Azji oraz na Bliskim Wschodzie.