Netia wygrała przetarg na świadczenie usług transmisji danych dla Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), poinformował dyrektor ds. sprzedaży specjalizowanej Netii Rafał Bakalarz. W ramach umowy zawartej na 3 lata, zapewni wysokoprzepustową transmisję danych w 69 jednostkach statystycznych GUS w całej Polsce.

"Pozyskaliśmy kolejnego klienta na sieć WAN. Dzięki posiadanym kompetencjom i potencjałowi sieciowemu możemy podłączyć większość lokalizacji klienta w technologii światłowodowej, co w przyszłości umożliwi łatwe skalowanie oraz zaproponowanie korzystnych rozwiązań, takich jak Netia Office Anywhere lub Netia Video Anywhere" - powiedział Bakalarz, cytowany w komunikacie.

Netia zastąpiła dotychczasowego dostawcę, z którego usług korzystał GUS, czyli TP SA (obecnie Orange Polska). Oferta Netii wybrana została spośród czterech ofert złożonych w przetargu publicznym przeprowadzonym przez Centrum Informatyki Statystycznej, podano w informacji.

"Netia zrealizuje usługi wysokoprzepustowej transmisji danych MPLS w 69 jednostkach statystycznych GUS w Polsce, prawie w całości w technologii światłowodowej, umożliwiającej dalszy rozwój i łatwą skalowalność. Wartość podpisanej umowy to ponad 2,5 mln zł brutto. W przetargu brało również udział Konsorcjum GTS/T-mobile, Exatel i obecnie świadcząca usługi TP SA (Orange)" - czytamy dalej.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.