Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10 psychologicznych sztuczek, które pomogą zdobyć pracę

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Mów o sobie ale nie przesadzaj z reklamą Specjaliści radzą, by raczej skupić się na komplementowaniu firmy i rozmówcy. Warto podkreślać, co wywarło na nas najlepsze wrażenie, dobrze też wykazać się zainteresowaniem, dyskutuj, a przy tym wszystkim pamiętaj o dyskretnym uśmiechu i kontakcie wzrokowym. – Skupienie się wyłącznie na reklamie własnej osoby zazwyczaj przynosi odwrotny skutek. Oczywiście warto podkreślić, jakie umiejętności zdobyłeś do tej pory, ale nie próbuj za wszelką cenę wywierać wrażenia – wyjaśnia Michał Środa, specjalista ds. rekrutacji w GoWork.pl.. – Dzieje się tak dlatego, że pracodawcom zależy na tym, by zatrudnić osobę, która wniesie rzeczywistą wartość do funkcjonowania firmy i zespołu, a nie będzie koncentrowała się tylko na robieniu dobrego wrażenia – dodaje.
Mów o sobie ale nie przesadzaj z reklamą Specjaliści radzą, by raczej skupić się na komplementowaniu firmy i rozmówcy. Warto podkreślać, co wywarło na nas najlepsze wrażenie, dobrze też wykazać się zainteresowaniem, dyskutuj, a przy tym wszystkim pamiętaj o dyskretnym uśmiechu i kontakcie wzrokowym. – Skupienie się wyłącznie na reklamie własnej osoby zazwyczaj przynosi odwrotny skutek. Oczywiście warto podkreślić, jakie umiejętności zdobyłeś do tej pory, ale nie próbuj za wszelką cenę wywierać wrażenia – wyjaśnia Michał Środa, specjalista ds. rekrutacji w GoWork.pl.. – Dzieje się tak dlatego, że pracodawcom zależy na tym, by zatrudnić osobę, która wniesie rzeczywistą wartość do funkcjonowania firmy i zespołu, a nie będzie koncentrowała się tylko na robieniu dobrego wrażenia – dodaje. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • dzięcioł na czole
  2015-06-06 11:24:47
  Dziękuję GAZECIE PRAWNEJ za sztuczki ułatwiające zdobywanie pracy i płacy !!!
  Jeszcze raz gorąco dziękuję.
  0
 • Glupi opis bez madrego ulozenia
  2015-06-06 13:17:46
  Nie mozna napisac to w jednym miejscu,tylko glupie obrazki i przekladanie stron do czytania ?
  Ten opis sporzadzil jakis POglupek bez jakielkolwiek wiedzy,pewnie sciagnal to z innej strony i przerobil !
  0
 • Weredyk
  2015-06-08 09:04:57
  Tylko w durnym PRL-u drukuje sie takie glupoty. W normalnym kraju wystarczy CV. Wile lat temu w USA zyciorys wysylalem na papierze i pracodawcy odpisywali na papierze. W PRL-u nikt nie ma kultury by odpowiedizec nawet na email bo to za trudne. Czesto kmioty ktorzy o tym decyduja maja problemy z pisaniem na kompie wiecej niz dwoma palcami. Dobrze ze na rozmowie nie wymaga sie jeszcze np. znajomosci kankana czy kujawiaka z przytupem. Chory to i glupi kraj.
  0
 • cynik
  2015-06-07 17:23:19
  Szkoda ,że GP nie napisała jeszcze ,że warto by się wcześniej zapisać do "wiodącej" partii. Jeszcze niedawno było to PO i PSL. Pewnie teraz PiS bo kukizowa jeszcze się "wykluła" a Petru nie ma jeszcze "struktur".
  0
 • Adam
  2015-06-07 21:20:22
  Mam 49 lat i siedemnaście zawodów a pracy nie mam.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej