statystyki

Będą nagrody dla Służby Więziennej

autor: Bożena Wiktorowska01.06.2015, 07:16; Aktualizacja: 01.06.2015, 08:41

Na fundusz nagród będą trafiać środki uzyskane ze zmniejszenia uposażenia za czas przebywania na zwolnieniu lekarskim. Dodatkowo na wypłaty funkcjonariuszom zastępującym chorych kolegów pójdą pieniądze zaoszczędzone w wyniku kontroli zwolnień.

Takie zmiany proponuje projekt rozporządzenia w sprawie nagród i zapomóg Służby Więziennej przygotowany przez ministra sprawiedliwości. Obowiązek wydania takiego dokumentu jest efektem uchwalenia przez Sejm nowelizacji ustawy z 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1415 ze zm.). Wprowadzenie we wszystkich służbach mundurowych zasady, że przebywający na zwolnieniach lekarskich funkcjonariusze będą otrzymywać wyłącznie 80 proc. uposażenia (wyjątkiem jest sytuacja, gdy zainteresowany udowodni, że jego czasowa niedyspozycja ma związek ze służbą), spowodowało konieczność zmiany przepisów.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane