statystyki

W internecie można sprawdzić, co ze zwrotem PIT

autor: Łukasz Zalewski16.05.2018, 07:17; Aktualizacja: 16.05.2018, 07:35
Sprawdzić można nadpłaty wykazane w zeznaniach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L oraz PIT-37, złożonych w tym roku do końca kwietnia.

Sprawdzić można nadpłaty wykazane w zeznaniach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L oraz PIT-37, złożonych w tym roku do końca kwietnia.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów uruchomiło na swoich stronach internetowych aplikację, za pomocą której każdy może sprawdzić, czy urząd skarbowy wysłał już zwrot nadpłaty PIT za 2017 r., czy jeszcze tego nie zrobił.

Sprawdzić można nadpłaty wykazane w zeznaniach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L oraz PIT-37, złożonych w tym roku do końca kwietnia.

To nowa usługa fiskusa uruchomiona na Portalu Podatkowym. Wystarczy wejść w zakładkę Wyszukiwarki/zwrot nadpłaty PIT. Po wpisaniu prawidłowych danych powinna pokazać się informacja, że zwrot został zrealizowany lub że jest w trakcie realizacji. Trzecią opcją jest komunikat, że podatnik wpisał błędne dane lub że aplikacja nie ma informacji o zeznaniu.

Chcąc sprawdzić, co się dzieje ze zwrotem nadpłaty, trzeba podać kilka danych: PESEL/NIP, kwotę przychodu za 2017 r. (kwotę należy zaokrąglić do pełnych złotych, co oznacza, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 gr pomija się, a te wynoszące 50 i więcej gr podwyższa się do pełnych złotych).


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane