Firma Apple podjęła decyzję o zaprzestaniu numerowania kolejnych wersji swoich produktów. Nadchodzący iPhone 5 będzie nosił nazwę... "nowy iPhone".

Koncern Apple postanowił wprowadzić zmiany w nazewnictwie swych produktów. Firma doszła do wniosku, że ich dalsza numeracja wprowadzi tylko niepotrzebny zamęt. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny na rynku iPhone 4S jest w istocie piątym produktem z serii, nazywanie nadchodzącej wersji telefonu iPhonem 5 może zdezorientować klientów. Najnowsza propozycja Apple będzie zatem nosiła nazwę "nowy iPhone".

Nowy iPhone, który trafi do rąk użytkowników już we wrześniu, będzie posiadał ekran czterocalowy, szybszy procesor, poprawioną kamerę oraz system NFC (near field communication - komunikacja bliskiego zasięgu). NFC to radiowy standard komunikacji o niskim zasięgu i wysokiej częstotliwości, pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość nie większą niż 20 centymetrów.

Po raz pierwszy od wejścia iPhone'a na rynek w 2007r., Apple zmieni wielkość jego ekranu. Nowy iPhone wyposażony będzie w ekran czterocalowy o rozdzielczości 1136x640 pikseli, co - zdaniem producenta - ma stanowić jego główną zaletę.

Nowy iPhone trafi na półki sklepowe 12 września.